Zamknij

Jak szukać okazji na rynku nieruchomości?

14:15, 31.05.2020 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj Zdjęcie: Unsplash.com

Mieszkania w okazyjnej cenie poszukiwane są nie tylko przez osoby chcące wreszcie zamieszkać “na swoim”, ale przede wszystkim przez inwestorów, którzy nabywają nieruchomości po to, by później na nich zarabiać - wynajmując je bądź odsprzedając. Niezależnie od tego, jakie mamy zamiary, jedno jest pewne - staramy się kupić mieszkanie w jak najbardziej atrakcyjnej dla nas cenie. Jak takie znaleźć?

Okazje mieszkaniowe - skąd się biorą?

Okazje mieszkaniowe, czyli nieruchomości kosztujące mniej niż ich realna wartość rynkowa, co jakiś czas pojawiają się na rynku. Niestety, z racji swojej atrakcyjności dość szybko znikają. Można zadać pytanie: dlaczego ktoś w ogóle chce odsprzedać swoje mieszkanie po niższej cenie, skoro mógłby uzyskać za nie zdecydowanie więcej?

Dzieje się tak z różnych powodów, najczęściej wynikających z niespodziewanych kłopotów życiowych, jak nagła choroba, pilna przeprowadzka do innego miasta lub kraju, czy też po prostu problemy finansowe - pieniądze potrzebne są dosłownie “na już”. Jak się jednak okazuje, są też inne przyczyny, zwłaszcza dość często skomplikowana sytuacja prawna nieruchomości, przez jaką mieszkanie traci na wartości. Zdarzają się jednak i błahe powody, na przykład sprzedający niezbyt dobrze orientuje się w cenach mieszkań w okolicy.

Gdzie szukać informacji o mieszkaniach poniżej wartości rynkowej?

Jak już wspomnieliśmy - okazje mieszkaniowe przyciągają wiele osób, najczęściej od razu zdecydowanych na zakup takiej nieruchomości. Ogłoszenia znikają zazwyczaj w mgnieniu oka, co zatem można zrobić, aby być pierwszym w tym “wyścigu”?

Dobrym sposobem jest nawiązanie kontaktu z zaprzyjaźnionym biurem nieruchomości. Dzięki czemu, jak tylko pojawi się lokal w okazyjnej cenie, szybko zostaniemy o tym poinformowani. Inną metodą jest regularne śledzenie portali internetowych z ogłoszeniami i błyskawiczna reakcja, gdy tylko pojawi się tania nieruchomość.

Te dwa sposoby wydają się niezłe, lecz mają wady. Po pierwsze jesteśmy uzależnieni od aktywności biura nieruchomości (nie mamy pewności, że poinformuje nas ono odpowiednio szybko), po drugie - musimy na to zadanie przeznaczyć wiele czasu (żmudne szukanie ogłoszeń). Czy wobec tego istnieje trzecie rozwiązanie?

Monitoring ogłoszeń - jak to działa?

Zdecydowanie tak! Mowa o narzędziu do monitorowania ogłoszeń z rynku wtórnego, w tym również nieruchomości sprzedawanych w drodze przetargów i licytacji komorniczych. Jest ono dostępne na stronie Listaprzetargow.pl. Za sprawą tej usługi jesteśmy w stanie na bieżąco śledzić, co dzieje się na rynku, reagując natychmiast, jak tylko pojawi się nieruchomość w atrakcyjnej cenie.

Jak to dokładnie działa? Posłużmy się przykładem. Interesuje nas mieszkanie 3-pokojowe w centrum Warszawy w cenie nie większej niż 400 tysięcy złotych. Ustawiając taki filtr, mamy pewność, że system natychmiast powiadomi nas o takiej okazji, jak tylko się pojawi - zaraz po ukazaniu się ogłoszenia np. na jednym z największych portali nieruchomościowych (Otodom, Gratka, Gumtree, Domiporta itd.).

Monitorowanie ogłoszeń to naprawdę pomocna usługa, która nie tylko pozwala zaoszczędzić pieniądze (kupno taniego mieszkania), zwielokrotnić stan posiadania (gdy odsprzedamy drożej taką nieruchomość), ale też nie tracimy na takie poszukiwania cennego czasu, który możemy przeznaczyć na inne zadania.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz