Zamknij
REKLAMA

Co to jest ubezpieczenie ochronne?

17:02, 18.01.2021 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Co roku płacisz za polisę OC swojego samochodu, ponieważ wiesz, że to ważne dla Twojego bezpieczeństwa. Znasz także konsekwencje finansowe, z jakimi wiąże się brak ubezpieczenia. Równie istotna jest indywidualna polisa ochronna, która zapewnia wsparcie w każdej trudnej sytuacji życiowej, np. śmierci, wypadku lub operacji. I choć nie jest obowiązkowa, warto w nią zainwestować.

 

Ubezpieczenie ochronne to oferta skierowana dla osób pełnoletnich, które pragną zapewnić bezpieczeństwo sobie i swoim bliskim na wypadek różnych zdarzeń losowych. Świadczenie może pokryć koszty pogrzebu, leczenia, rehabilitacji, a także leków czy transportu medycznego. Wszystko zależy od tego, jaki wariant polisy wybierzesz.

 

Na czym polega ubezpieczenie ochronne?

Podstawowa polisa na życie obejmuje zakresem śmierć w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Dzięki temu po Twoim zgonie bliscy otrzymają świadczenie w wysokości sumy gwarantowanej, która pozwoli im zapłacić za usługę pogrzebową, a także zapewni stabilną sytuację finansową do chwili otrząśnięcia się z tragedii. Ale to nie wszystko.

Zakres ubezpieczenia ochronnego można rozszerzyć zawierając dodatkowe umowy, które zapewniają ochronę na wypadek np.: kolizji komunikacyjnej, hospitalizacji, operacji chirurgicznej, poważnego zachorowania czy złamania kości lub utraty części ciała. Dzięki temu klient zapewnia sobie kompleksową ochronę, także za życia. Umowa może trwać od roku do kilkudziesięciu lat. Ograniczeniem jest wiek: powyżej 70. roku umowy dodatkowe zostają rozwiązane w związku ze wzrostem ryzyka ubezpieczeniowego – wyjaśnia ekspert Rankomat.pl.

 

Dostępne rodzaje ubezpieczeń ochronnych

Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują 6 rodzajów polis ochronnych. Wśród nich najczęściej wybierane to ubezpieczenia:

  • rodzinne i indywidualne – ochroną mogą zostać objęte osoby od 18. do maksymalnie 71. roku życia. Wysokość składki zależy od indywidualnej oceny ryzyka ubezpieczeniowego klienta. Zakres polisy można rozszerzyć przez zawarcie dodatkowych umów,
  • grupowe i NNW szkolne – dostępne w szkole, miejscu pracy, u operatora komórkowego albo w banku. Trwa do momentu rozwiązania umowy z daną firmą lub instytucją albo osiągnięcia 25. roku życia. Składka wynosi tylko kilkadziesiąt złotych, co sprawia, że jest to jedna z najbardziej atrakcyjnych ofert, które są dostępne na rynku.

Na rynku dostępne są także polisy bezterminowe i online. Informacje o tych wariantach ubezpieczenia znajdziesz pod adresem: https://rankomat.pl/zycie/co-to-jest-ubezpieczenie-ochronne.

 

Jak wybrać korzystną polisę ochronną?

Szeroki wybór ofert towarzystw utrudnia wybór? Porównaj wygodnie warunki polis oraz ich ceny w internetowym kalkulatorze ubezpieczeń, np. na stronie https://rankomat.pl/ubezpieczenia-na-zycie/kalkulator. Znajdziesz tam propozycje od 9 firm dopasowane do Twoich potrzeb oraz oczekiwań. Wystarczy, że uzupełnisz formularz, aby system przygotował dla Ciebie listę aktualnych ofert ubezpieczycieli. Po wybraniu interesujących propozycji zaznacz „porównaj wybrane” i sprawdź, gdzie otrzymasz najkorzystniejsze warunki. Aby dokończyć proces, umów się na rozmowę z konsultantem.

 

Potraktuj polisę ochronną jak samochodowe ubezpieczenie OC i zadbaj o swoje bezpieczeństwo finansowe na każdym etapie życia.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%