Zamknij
REKLAMA

Kilka prostych kroków do bycia bardziej eko

16:07, 09.07.2021 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Widząc zmiany klimatyczne i wszystkie tragedie, które to powoduje, nie można być obojętnym na dobro planety, na której mieszkamy. Jest wiele rzeczy, które możemy zrobić by być bardziej eko. Niektóre wymagają dużych wyrzeczeń, ale jest też wiele, których realizacja jest banalnie prosta! Jeśli na świecie będzie kilka osób, które żyją całkowicie w zgodzie z naturą niewiele się zmieni, ale gdy będzie wielu, którzy próbują i wprowadzą nawet małe zmiany - zauważymy różnicę! Poznaj kilka prostych kroków do bycia bardziej eko!

Torby na zakupy

Mniej plastiku więcej natury! Rezygnacja z foliówek na rzecz bawełnianych siatek czy toreb jest jedną z pierwszych rzeczy jakie możesz zrobić bez problemu i wysiłku (a przy tym dodatkowo zaoszczędzić). Wystarczy pamiętać by zabrać je na zakupy i tyle! A jeśli wiesz, że tego typu rzeczy zawsze wypadają ci z głowy albo lubisz podjechać do sklepu przy okazji, nie planując tego - po prostu włóż jedną czy dwie bawełniane siatki do torebki, do samochodu czy wózka i zawsze miej je przy sobie.

https://www.natura.slupsk.pl/

Kupuj na wagę

Kupuj na wagę, do własnych pojemników. Ten krok również nie zmieni waszego życia, a może zmienić planetę. W większości sklepów produkty na wagę możesz spakować do własnych pojemników, puszek czy bawełnianych siatek. W ten sposób rezygnujesz z cienkich foliówek oraz kupujesz produkty nieopakowane fabrycznie (znowu mniej plastiku). Większość warzyw i owoców możesz wziąć po prostu luzem - i tak po powrocie do domu musisz je umyć.

Dzbanek i butelka filtrująca

Nie ulega wątpliwości, że dobrze jest dużo pić - szczególnie w upały, a najzdrowiej pić wodę. Zainwestowanie w dzbanek z filtrem (lub butelkę) sprawi, że nie będziemy musieli kupować całych zgrzewek wody butelkowanej. To ekologiczne rozwiązanie, ale także oszczędność pieniędzy, czasu (na wynoszenie śmieci) i pleców (przecież ktoś musi przynieść tę wodę do kuchni).

Kupuj u polskich producentów

Jeśli jesteś odpowiedzialny za reklamę w twojej firmie, organizujesz event albo wesele - wybieraj produkty polskich producentów, wykonane w polsce, z naturalnych materiałów. Warto przyjrzeć się rodzinnej eko-firmie z Pomorza - Natura Słupsk, która w swojej ofercie ma produkty z bawełny. Zamówisz u nich ekologiczne gadżety firmowe czy upominki dla gości weselnych. Jeśli szukasz wyjątkowych i spersonalizowanych artykułów to koniecznie zajrzyj na ich stronę (https://www.natura.slupsk.pl/). Druk DTG, haft, sitodruk - wszystko najwyższej jakości!

Oszczędzaj wodę i prąd

To podstawa, ale warto o tym mówić. Oto kilka sposobów, które łatwo wcielisz w życie (o ile już tego nie robisz!):

  • wyłączaj światło w pomieszczeniach, w których nie przebywasz;
  • wyjmuj nieużywany sprzęt z kontaktu - na przykład ładowarkę po naładowaniu telefonu;
  • nie puszczaj wody w czasie mycia zębów i namydlania się pod prysznicem;
  • wodą po płukaniu warzyw i owoców podlej rośliny domowe;
  • uruchamiaj tylko pełną pralkę;
  • wymień żarówki na energooszczędne.

Segreguj śmieci

Szkło, papier, tworzywa sztuczne - poznaj zasady segregowania śmieci i daj im szansę na nowe życie. Szczególnie ważne jest poddawanie recyklingowi zużytych baterii. Gdy trafią do odpadów zmieszanych mogą poważnie zatruć środowisko ponieważ zawierają najbardziej toksyczne metale ciężkie takie jak rtęć, ołów, lit i kadm. Jedna bateria jest w stanie zanieczyścić nawet 400 litrów wody!

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%