Zamknij
REKLAMA

Jaki ciągnik rolniczy na 100 hektarów będzie najlepszy?

23:53, 04.08.2021 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Jednakże jaki ciągnik rolniczy wybrać mając na przykład sto hektarów ziemi? Przede wszystkim przy tego typu areale ziemi rolnej konieczne jest posiadanie ciągnika rolniczego wysokiej jakości, który będzie stosunkowo silny. Wówczas uda się realizować wszystkie prace dotyczące uprawy ziemi bardzo szybko i efektywnie.

Ciągnik rolniczy jest najbardziej popularną maszyną rolniczą, która znajduje się w każdym gospodarstwie rolnym. Gwarantuje on pracę wraz z różnego rodzaju maszynami rolniczymi, dzięki czemu może realizować bardzo wiele zadań oraz prac w obrębie danego gospodarstwa rolnego. Tym samym funkcjonowanie gospodarstwa rolnego bez udziału ciągników rolniczych nie jest współcześnie możliwe.

Ciągnik dopasowany do wielkości gospodarstwa rolnego

Jednakże jaki ciągnik rolniczy wybrać mając na przykład sto hektarów ziemi? Przede wszystkim przy tego typu areale ziemi rolnej konieczne jest posiadanie ciągnika rolniczego wysokiej jakości, który będzie stosunkowo silny. Wówczas uda się realizować wszystkie prace dotyczące uprawy ziemi bardzo szybko i efektywnie.

Ponadto ciągnik o większej mocy może być kompatybilny z dużymi maszynami rolniczymi, przez co praca podczas uprawy ziemi może przebiegać znacznie szybciej i efektywniej. Warto wybrać ciągnik rolniczy o stosunkowo dużej mocy koni mechanicznych także ze względu na panujące obecnie w rolnictwie trendy. Wszystkie maszyny rolnicze produkowane są obecnie przy coraz większych gabarytach.

W związku z tym konieczne jest posiadanie bardzo dużego ciągnika rolniczego, który będzie w stanie pracować z równie dużymi maszynami rolniczymi, na przykład pługiem obrotowym o pięciu lub nawet sześciu skibach. Warto także przy planowaniu zakupu ciągnika rolniczego zwrócić uwagę na trendy wewnątrz walnego gospodarstwa rolnego. Jeśli nie planujemy dalszego rozwoju gospodarstwa wówczas możemy skorzystać z ciągnika rolniczego o mocy na przykład stu pięćdziesięciu koni mechanicznych. Jednakże w sytuacji, kiedy planujemy w przyszłości rozwój oraz powiększanie gospodarstwa rolnego wówczas warto wybierać ciągniki rolnicze o znacznie większej mocy, co najmniej dwustu koni mechanicznych.

Jakość i precyzja pracy

Wybierając ciągnik rolniczy do swojego gospodarstwa rolnego warto zwrócić także uwagę na to jak wygląda kabina wewnątrz. Jest to bardzo ważne, zwłaszcza podczas pracy na polu, która bardzo często w szczycie sezonu trwa nawet kilkanaście godzin dziennie. W związku z tym komfort wewnątrz kabiny może mieć kluczowe znaczenie także dla efektów pracy.

Co więcej ważne jest również wyposażenie kabiny, a także dodatkowe elementy wyposażenia takie jak panel sterowania lub gps. Jednakże najważniejsze jest to jak silny jest ciągnik rolniczy, jaki posiada silnik najlepiej jest wybierać ciągniki o sześciu suwach. W ten sposób praca silnika będzie znacznie bardziej wydajna i komfortowa.

Atrakcyjne kategorie cenowe

Jedną z najważniejszych kategorii podczas wyboru ciągnika rolniczego jest jego cena. Od ceny ciągnika rolniczego bardzo często zależy ostateczny wybór. Ciągniki, które są stosunkowo drogie cieszą się znacznie mniejszym zainteresowaniem aniżeli ciągniki, które są w umiarkowanych kategoriach cenowych. Tym samym jednymi z najbardziej popularnych marek ciągników rolniczych jest New Holland oraz Class.

Ciągniki rolnicze tychże marek są do siebie bardzo podobne pod względem budowy, posiadanych opcji, a także pod względem ceny. Tym samym bardzo wielu rolników zastanawia się nad wyborem właśnie tych marek. Wewnątrz każdej z marek znajdują się serie ciągników o określonych parametrach. Najczęściej parametrem decydującym o przynależności ciągnika do danej serii jest ilość posiadanych przez niego koni mechanicznych.

Przy areale gospodarstwa rolnego, który liczy około stu hektarów warto stawiać na ciągniki rolnicze o stosunkowo wysokiej ilości koni mechanicznych. Są one silne i przez to mogą bez trudu być wykorzystywane do równego rodzaju prac związanych z uprawą ziemi, ale także prac przy obsłudze zwierząt gospodarskich.

Ciągniki rolnicze zazwyczaj służą co najmniej dziesięć lat. Oczywiście w większości przypadków okres ten znacznie się wydłuża, jednakże po tym czasie mogą pojawiać się różnego rodzaju uszkodzenia zarówno mechanizmów wewnętrznych jak i konieczność wymiany poszczególnych podzespołów na fabrycznie nowe elementy. Bardzo ważne jest regularne serwisowanie ciągników rolniczych.

                Serwis oraz naprawę ciągnika rolniczego John Deere można zlecić firmie Agro-Tech Junoszyn

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%