Zamknij
REKLAMA

Wyciskarka wolnoobrotowa czy sokowirówka - co lepsze?

20:55, 13.09.2021 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj
REKLAMA

Moda na świeżo wyciskane soki zakorzeniła się na dobre. Aby jednak móc rozkoszować swoje podniebienia szklanką odżywczego i pełnego witamin napoju, rodzi się potrzeba zakupu urządzeń umożliwiających ich przygotowanie. W tym celu można sięgnąć po sokowirówkę lub jej młodszą siostrę – wyciskarkę wolnoobrotową. Czym różnią się oba te sprzęty? Jakie mają zalety i wady?

Sokowirówka a wyciskarka wolnoobrotowa

Jeszcze do niedawna jedynym urządzeniem umożliwiającym przygotowanie soku ze świeżych owoców i warzyw była sokowirówka. Choć zazwyczaj jej gabaryty, duża ilość elementów oraz czasochłonne mycie wszystkich części stanowiły udrękę dla wielu kobiet, to jednak rekompensatą za ten trud była szklanka pysznego i odżywczego napoju. Dziś na szczęście wiele zmieniło się w tym temacie. I nie potrzeba wiele wysiłku, aby przyrządzić smaczny sok. Pomocna w tym celu okazuje się wyciskarka wolnoobrotowa, która z sukcesem zastępuje starą i poczciwą sokowirówkę, stanowiąc podstawowe wyposażenie wielu praktycznych gospodyń domowych. 

Za co pokochaliśmy wyciskarkę wolnoobrotową?

Jedno pozostaje pewne, wyciskarka cieszy się znacznie większą popularnością niż sokowirówka. Dlaczego? Mianowicie dlatego, że jest szalenie uniwersalna w codziennym zastosowaniu. Perfekcyjnie radzi sobie zarówno z twardymi, jak i miękkimi owocami czy warzywami. A nawet z ziołami czy liśćmi! Wyciskarka wolnoobrotowa pozwoli wydobyć cenne składniki zarówno z owoców leśnych, jak również liści jarmużu czy mięty, wzbogacając sok nie tylko trudnymi do podważenia walorami smakowymi, ale również zdrowotnymi. Poza tym, posiada innowacyjną technologię tłoczenia soków na zimno, chroniąc go przed napowietrzeniem i podgrzaniem. W konsekwencji oznacza to, że pysznym sokiem można rozkoszować się nawet kilka godzin po przygotowaniu – bez obaw o ryzyko fermentacji, co było powszechnym zjawiskiem w przypadku stosowania sokowirówek.

Sokowirówka a wyciskarka wolnoobrotowa

Wybierając sokowirówkę trzeba mieć świadomość, że sok w niej przyrządzony będzie posiadał znacznie mniej wartości odżywczych, witamin i składników mineralnych niż przygotowany z tych samych składników, ale w wyciskarce wolnoobrotowej. Stanowi zatem doskonały wybór dla wszystkich osób dbających o zdrowy styl życia oraz miłośników soków warzywno-owocowych czy warzywnych. Jej zakup to również polecana propozycja dla wszystkich osób będących na dietach oraz tych, którzy nie uznają jakichkolwiek ograniczeń w zakresie doboru dodatków do soku.

(Artykuł sponsorowany)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%