Zamknij

Czy każdy może wymienić zamek

10:09, 26.10.2021 Artykuł sponsorowany Aktualizacja: 15:51, 26.10.2021
Skomentuj

Często wydaje się nam że przeprowadzenie sprawnej wymiany, to zadanie skomplikowane. Sądzimy, że taka praca wymaga pewnego doświadczenia i niezbędne do tego będzie skontaktowanie się z odpowiednich fachowcem. Zazwyczaj rezygnujemy z samodzielnej wymiany i zatrudniamy specjalistę, co oczywiście ciągnie za sobą pewne koszty. I choć wydaje nam się, że praca ta jest skomplikowana to jednak nic mylnego.

Jak przystąpić do samodzielnej wymiany zamka

Pierwszym etapem z którym przyjdzie się nam zmierzyć podczas wymiany zamka będzie zorganizowanie dla siebie odpowiednich narzędzi. Przeważnie będzie to śrubokręt gwiazdkowy, choć mogą zdarzać się wyjątki, przed jego wyborem warto porównać jego rozmiar z rozmiarem śruby znajdującej się w klamce. Kiedy będziemy posiadać odpowiednie narzędzia możemy przystąpić do odkręcania klamki oraz jej szyldu. Warto dodać, że z początku odkręcanie może przebiegać opornie lecz z czasem kiedy wykręcimy trochę śrubki odkręcanie będzie przebiegać sprawnie. Przy odkręcaniu warto pamiętać o wszystkim elementach, które nie są duże i łatwo można je zgubić. Kiedy wszystko poszło zgodnie z planem w tym momencie nadszedł czas abyśmy w końcu w tym samym miejscu umieścili nowy zamek. Teraz wszystko robimy dokładnie tak samo, tyle że w odwrotnej kolejności. Warto wiedzieć, że jeżeli nasz nowy zamek posiada wymienną wkładkę to należy ją zamontować na samym końcu. Należy dodać że wymiana zamka może przebiegać w dwóch wersjach w zależności od naszego upodobania. Możemy najpierw zamontować szyld, gdy wszystko zadziała jeszcze raz odkręcić i zamontować klamkę. Druga wersja jest szybsza, mianowicie polega na montowaniu klamki razem z szyldem przed sprawdzeniem czy mechanizm zamka działa prawidłowo. Każdy będzie preferował inny sposób.

Skorzystaj z profesjonalnych usług ślusarskich

Dla osób, które nigdy nie miały kontaktu z tego typu pracami zaleca się stosowanie pierwszej metody lub kontakt ze specjalistą z https://www.abc-zabezpieczen.pl/ . Jest ona łatwiejsza, szybciej przekonamy się czy wszystko dobrze zrobiliśmy. Nie wymaga większych umiejętności, a gdybyśmy popełnili jakiś niewielki błąd nie będziemy zmuszeni ponownie odkręcać klamki.

Często wydaje się nam, że zamontowanie zamka jest czymś skomplikowanym lecz nie jest to prawdą. Kiedy będziemy przeprowadzać wymianę warto pamiętać o wymiarach. Przecież są różne rodzaje drzwi, zamków i nie wszystkie posiadają takie same wymiary. Dlatego przed dokonaniem zakupu warto dokładnie odmierzyć parametry konkretnych elementów.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%