Zamknij

Naprawa laptopa – gdzie i jak zrobić to dobrze?

11:50, 26.10.2021 Artykuł sponsorowany Aktualizacja: 11:54, 26.10.2021
Skomentuj

Komputery osobiste to w czasach epidemicznych drugie obok smartfona urządzenie, które stało się niezbędnym towarzyszem w czasie pracy i w czasie wolnym. To tam raportujemy, odpisujemy na maile, przeglądamy media społecznościowe i kontaktujemy się ze znajomymi. Stąd awaria takiego urządzenia jest niezwykle bolesna i zazwyczaj przyprawia nas o „ból głowy” i sporo nerwów. W wielu przypadkach laptopy odmawiają posłuszeństwa ze względu na wiek i ciągle rozwijane oprogramowanie, jedna i my, użytkownicy, nie jesteśmy tutaj bez winy. Wylanie porannej kawy na klawiaturę, przymkniecie ekranu na jakimś przedmiocie czy szarpnięcie za kabel USB nie są zbyt „zdrowe” dla naszego lapciaka i zazwyczaj kończą się usterką, która wymaga profesjonalnej pomocy. Naprawa laptopa Warszawa to jednak nie jest taka prosta rzecz – wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy ale również odpowiednich narzędzi, dlatego tak ważne jest oddanie go do dobrego punktu, który będzie wiedział jak takim sprzętem się zaopiekować i jak usunąć daną usterkę.

Naprawa laptopa w serwisie autoryzowanym czy nie?

Niewątpliwie naprawa laptopa w serwisie, który posiada certyfikację producenta danego sprzętu to niejako gwarancja dobrze wykonanej usługi. Pracownicy takich punktów zazwyczaj przechodzą szkolenia organizowane przez firmę a do tego są najczęściej doświadczonymi serwisantami i korzystają jedynie z oryginalnych części. Niestety, ma to również swoje minusy – głównie chodzi o cenę usługi, która niekiedy może być znaczna. Dlatego, gdy minie nam gwarancja na naszego laptopa, dobrze jest spróbować oddać sprzęt do profesjonalnego, ale nieautoryzowanego punktu. W takich miejscach bardzo często pracują świetnie wyszkoleni serwisanci, którzy dodatkowo mogą być komputerowymi „geekami” znającymi mankamenty poszczególnych marek. Tacy ludzie nie tylko naprawiają komputery, ale również doradzają w kwestii ich ulepszania czy też wymiany na lepszy model! Zaletą nieautoryzowanych punktów będzie też cena usług, która zazwyczaj jest nieco niższa od serwisów firmowych!

Najczęstsze usterki laptopów

Problemem jest również nonszalanckie podejście do instalowania programów i aplikacji nieznanego pochodzenia. Większość awarii oprogramowania wynika z tzw. „zawirusowania” komputera, który przyjął na swój pokład szkodliwe programy mogące chociażby wykorzystywać jego moce obliczeniowe do innych celów niż właściciel by sobie tego życzył. Zarówno awarie hardware’u jak i software’u najlepiej konsultować ze specjalistami. Wtedy naprawa laptopa przebiegnie szybko i sprawnie.

(Artykuł sponsorowany)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%