Zamknij

Odkurzanie domu jeszcze nigdy nie było tak proste!

14:14, 26.10.2021 Artykuł sponsorowany Aktualizacja: 14:17, 26.10.2021
Skomentuj

Sprzątanie mieszkania należy do tych czynności, które raczej nie mają zbyt wielu zwolenników. Brud wraca szybko, a usuwanie okruchów czy innych zanieczyszczeń z podłogi oznacza konieczność wyciągania ciężkiego odkurzacza ze schowka. Trochę lepiej mają ci, którzy korzystają z bezprzewodowych modeli odkurzaczy albo robotów sprzątających. Każdy z tych sprzętów ma jednak swoje wady. Jest jednak coś, co łączy zalety mobilności przenośnych urządzeń z siłą i wydajnością tradycyjnych maszyn. To odkurzacz centralny, czyli coś więcej niż tylko kolejny gadżet. O takim rozwiązaniu warto pomyśleć już na etapie budowy domu.

Z czego składa się odkurzacz centralny?

Główną zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że większości elementów na co dzień po prostu nie widać. Taki odkurzacz to rodzaj instalacji montowany w ścianach budynku, a sercem jest jednostka centralna umieszczana w piwnicy, garażu lub pomieszczeniu gospodarczym. W ścianach poprowadzone są przewody. Zakończone gniazdami, przypominającymi z wyglądu te klasyczne gniazdka elektryczne. Jeśli chcemy sprzątać – wystarczy podłączyć ssawkę z rurą do takiego gniazda i już można rozpoczynać pracę. Bez hałasu i wzniecania kurzu w pomieszczeniu, które sprzątamy. Magia dzieje się wtedy, gdy sprzątając chcemy wyjść na korytarz lub do innego pokoju. Wówczas wystarczy przełączyć się do sąsiedniego gniazda, niemal nie przerywając pracy. Producenci takich sprzętów deklarują, że mają one o wiele większą wydajność niż klasyczne odkurzacze na kółkach. Jedna jednostka centralna montowana w mało uczęszczanym miejscu w domu może gromadzić bardzo dużą ilość brudu, z wszystkich pomieszczeń. Zaawansowane modele mają wygodny system czyszczenia worka. To zalety, z których najbardziej ucieszą się osoby z alergiami. Kurz, pyłki i roztocza nie będą już wirować w powietrzu, w salonie czy kuchni.

Centralne odkurzanie – dla kogo?

Wygoda, którą oferuje odkurzacz centralny powoduje, że wiele osób chciałoby mieć takie udogodnienie w swoim domu. Niestety największym ograniczeniem jest to, że system przewidziano do montażu jeszcze na etapie powstawania budynku. Podzespoły ukryte są w ścianach, a montaż po oddaniu domu do użytku byłby mocno problematyczny i nieopłacalny. Po stronie zalet trzeba zapisać możliwość rozbudowy o ciekawe dodatki – na przykład automatyczna szufelka, ułatwiająca pozbywanie się drobnych okruszków i zanieczyszczeń, powstających w kuchni.

(Artykuł sponsorowany)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%