Ekran zagrzejnikowy to Twój największy sojusznik. Często niedoceniane - równie niewidoczne. Przytwierdzone do ściany znacznie przyczyniają się przy ocieplaniu budynku. I oszczędzaniu węgla. Jak działa i jak zamontować ekran zagrzejnikowy? Czytaj dalej!
Zagrzejnikowe ekrany znane też są jako maty. Z czego są skonstruowane? Najczęstsze maty, jakie napotkasz, są ze styropianu lub spienionego polietylenu, które dodatkowo wypełnia się laminatem z folii aluminiowej. Dlaczego zagrzejnikowe maty są takie ważne? Ponieważ wysokiej jakości ekran zagrzejnikowy [https://ebudowa.pl/ekran-zagrzejnikowy] potrafi odbić blisko 100% ciepła, co przełoży się na nieco niższe rachunki za prąd. Podstawą zdrowego domu jest komfort termiczny, dlatego takie ekrany coraz częściej wybierają ludzie, którzy dopiero co decydują o wyborze systemu grzewczego. Nie ma znaczenia, czy mówimy o domku jednorodzinnym, mieszkaniu w bloku, czy innym dowolnym obiekcie.
Ekran zagrzejnikowy ma tylko jednego partnera - kaloryfery. Zwłaszcza te stare, ponieważ pomimo obecnych standardów, gdzieniegdzie nadal występują kaloryfery żeliwne lub żeberkowe, które nie są w stanie ocieplić całego domu. Ba! Nawet pomieszczenia. Jedyne, co ocieplą, to ściana, obok której stoją. No, że postawisz tam ekran zagrzejnikowy, który odbije emitowane przez kaloryfer ciepło po całym mieszkaniu. A co w przypadku nowszych grzejników? W takim wypadku ekran zagrzejnikowy też jest jak najbardziej wskazany, ponieważ w razie najmniejszej usterki w izolacji, ekran pomoże docieplić dom.
Zobacz też: https://motoklub.pl/opony-zimowe-a-letnie-dlaczego-warto-pamietac-o-wymianie-opon
Oprócz korzyści z dodatkowego ocieplenia, ekran zagrzejnikowy warto zamontować z jeszcze jednego powodu. Dosłownie każdy może sobie pozwolić na tego typu produkt. Jedną z największych zalet tego typu ekranów jest atrakcyjna cena. Jeśli cierpisz na niedobory ciepła, to wiedz, że nawet dziesięciometrowe modele mogą kosztować... poniżej 100 zł. Jesteś już przekonany?
A jak zamontować tego rodzaju matę? Ekran zagrzejnikowy możesz zainstalować samodzielnie, pamiętaj jedynie, aby umieścić go idealnie za grzejnikiem i przytwierdzić mocno do ściany. Wymaga to nieco cierpliwości oraz precyzji, więc jeśli nie jesteś złotą rączką, niezbędny przy montażu może okazać się nie tylko klej, ale też... ołówek.
Sprawdź również: https://motoklub.pl/ogrzewanie-tylnej-szyby
Jak zrobić to dobrze?
Gratulację! Udało Ci się wszystko zamontować bez żadnego problemu.
Tak. Za stosunkowo niewielki koszt możesz otrzymać produkt, który wesprze dodatkowo zarówno Twój portfel pod kątem finansowym, jak i mieszkanie od strony ocieplania. Jasne jest to, że nie możesz nastawić się na ogromne oszczędności, jednak w ogólnym rozrachunku co roku zostanie w portfelu ładna sumka. A jeśli ocieplasz węglem, to zaoszczędzisz blisko nawet 100 kg węgla. Na plus przemawia też fakt niezbyt skomplikowanego montażu. Jeśli do kosztów dodasz też zakup kleju, to ogólne koszta zamkną się w naprawdę niskiej cenie. Pamiętaj, że ekran zagrzejnikowy to stale rosnący trend. Może warto pójść z duchem czasu i pozbyć się zarówno zimna, jak i starego pieca z domu?
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz