Zamknij

Ekran zagrzejnikowy - wszystko na temat ciepła

13:30, 11.12.2021 Artykuł sponsorowany Aktualizacja: 13:34, 11.12.2021
Skomentuj

Ekran zagrzejnikowy to Twój największy sojusznik. Często niedoceniane - równie niewidoczne. Przytwierdzone do ściany znacznie przyczyniają się przy ocieplaniu budynku. I oszczędzaniu węgla. Jak działa i jak zamontować ekran zagrzejnikowy? Czytaj dalej!

Ekran zagrzejnikowy - czyli co i jak

Zagrzejnikowe ekrany znane też są jako maty. Z czego są skonstruowane? Najczęstsze maty, jakie napotkasz, są ze styropianu lub spienionego polietylenu, które dodatkowo wypełnia się laminatem z folii aluminiowej. Dlaczego zagrzejnikowe maty  są takie ważne? Ponieważ wysokiej jakości ekran zagrzejnikowy [https://ebudowa.pl/ekran-zagrzejnikowy] potrafi odbić blisko 100% ciepła, co przełoży się na nieco niższe rachunki za prąd. Podstawą zdrowego domu jest komfort termiczny, dlatego takie ekrany coraz częściej wybierają ludzie, którzy dopiero co decydują o wyborze systemu grzewczego. Nie ma znaczenia, czy mówimy o domku jednorodzinnym, mieszkaniu w bloku, czy innym dowolnym obiekcie.

Ekran zagrzejnikowy ma tylko jednego partnera - kaloryfery. Zwłaszcza te stare, ponieważ pomimo obecnych standardów, gdzieniegdzie nadal występują kaloryfery żeliwne lub żeberkowe, które nie są w stanie ocieplić całego domu. Ba! Nawet pomieszczenia. Jedyne, co ocieplą, to ściana, obok której stoją. No, że postawisz tam ekran zagrzejnikowy, który odbije emitowane przez kaloryfer ciepło po całym mieszkaniu. A co w przypadku nowszych grzejników? W takim wypadku ekran zagrzejnikowy też jest jak najbardziej wskazany, ponieważ w razie najmniejszej usterki w izolacji, ekran pomoże docieplić dom.

Zobacz też: https://motoklub.pl/opony-zimowe-a-letnie-dlaczego-warto-pamietac-o-wymianie-opon

Ekran zagrzejnikowy - rozwiązanie, które się opłaca

Oprócz korzyści z dodatkowego ocieplenia, ekran zagrzejnikowy warto zamontować z jeszcze jednego powodu. Dosłownie każdy może sobie pozwolić na tego typu produkt. Jedną z największych zalet tego typu ekranów jest atrakcyjna cena. Jeśli cierpisz na niedobory ciepła, to wiedz, że nawet dziesięciometrowe modele mogą kosztować... poniżej 100 zł. Jesteś już przekonany?

Ekran zagrzejnikowy - montaż, na który możesz sobie pozwolić

A jak zamontować tego rodzaju matę? Ekran zagrzejnikowy możesz zainstalować samodzielnie, pamiętaj jedynie, aby umieścić go idealnie za grzejnikiem i przytwierdzić mocno do ściany. Wymaga to nieco cierpliwości oraz precyzji, więc jeśli nie jesteś złotą rączką, niezbędny przy montażu może okazać się nie tylko klej, ale też... ołówek.

Sprawdź również: https://motoklub.pl/ogrzewanie-tylnej-szyby

Jak zrobić to dobrze?

  • wyciągnij ołówek i postaraj się idealnie obrysować grzejnik na ścianie - dzięki temu precyzyjniej umieścisz ekran zagrzejnikowy,
  • odmontuj grzejnik przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa,
  • wykorzystaj chwilę na dokładne oczyszczenie ściany z kurzu i innych zabrudzeń,
  • umieść ekran pośrodku ściany tak, aby nie wystawał poza narysowany obrys po grzejniku,
  • uwaga! Ekran zagrzejnikowy często jest z tyłu pokryty gotowym klejem. Jeśli jednak tak nie jest, to zaopatrz się w odpowiedni klej montażowy. Kiedy już to zrobisz, to przyłóż ekran do ściany i dociśnij. Możesz pomóc sobie, np. deską,
  • wygładź powierzchnię ekranu szczotką lub wałkiem - dzięki temu klej rozłoży się równomiernie,
  • udało się? Ekran zagrzejnikowy trzyma się mocno? No, to teraz możesz już zamontować grzejnik.

Gratulację! Udało Ci się wszystko zamontować bez żadnego problemu.

Ekran zagrzejnikowy - po prostu warto!

Tak. Za stosunkowo niewielki koszt możesz otrzymać produkt, który wesprze dodatkowo zarówno Twój portfel pod kątem finansowym, jak i mieszkanie od strony ocieplania. Jasne jest to, że nie możesz nastawić się na ogromne oszczędności, jednak w ogólnym rozrachunku co roku zostanie w portfelu ładna sumka. A jeśli ocieplasz węglem, to zaoszczędzisz blisko nawet 100 kg węgla. Na plus przemawia też fakt niezbyt skomplikowanego montażu. Jeśli do kosztów dodasz też zakup kleju, to ogólne koszta zamkną się w naprawdę niskiej cenie. Pamiętaj, że ekran zagrzejnikowy to stale rosnący trend. Może warto pójść z duchem czasu i pozbyć się zarówno zimna, jak i starego pieca z domu?

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%