Zamknij

Inny psiak będzie musiał wywąchiwać narkotyki. Łatek przeszedł na emeryturę

11:10, 16.05.2018 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. KWP w Bydgoszczy

Łatek, pies wyszkolony do wyszukiwania narkotyków, po 11 latach służby przeszedł na zasłużoną emeryturę. Spędzi ją wraz z rodziną swojego przewodnika asp. szt. Krzysztofa Furmaniuka.

Łatka do służby w bydgoskiej policji przysposobił asp. szt. Krzysztof Furmaniuk. Łatek jest trzecim psem, z którym pełnił służbę. Czas służby policyjnego psa jest krótszy niż człowieka i Łatek na emeryturę musiał przejść po 11 latach pracy operacyjnej. Kiedy ta chwila nadeszła Łatka przygarnął do siebie jego prowadzący. Asp. szt. Krzysztof Furmaniuk nie wyobrażał sobie zresztą, żeby  nie zabrać Łatka do swojego domu, tym bardziej że przez lata wspólnej służby ogromnie się zżyli.

Foksterier z Bydgoszczy jest wyszkolony do wyszukiwania zapachów narkotyków. Podczas policyjnych działań wielokrotnie wykrywał narkotyki takie jak amfetamina, kokaina czy marihuana. Pomagał w ten sposób nie tylko policjantom, ale również funkcjonariuszom Żandarmerii Wojskowej, Straży Granicznej i innych formacji.

Łatek jest również znany bydgoskim dzieciom, gdyż wielokrotnie brał udział w działaniach profilaktycznych i pokazach w szkołach oraz przedszkolach. Zawsze, gdy się pojawiał wzbudzał duże zainteresowanie i wywoływał uśmiech na twarzach dzieci. Jak psiak znosi czas zasłużonego odpoczynku? Jak mówi asp. szt. Krzysztof Furmaniuk mały foksterier jest gospodarzem domu, dba o wszystkich i wszędzie jest go pełno. Ma też towarzyszkę, suczka tej samej rasy.

Łatek (ALT 14407 to jego kryptonim służbowy) zamieszkał w domu swojego opiekuna z początkiem maja 2018 roku.

Fot. KWP w Bydgoszczy

(i)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

LechLech

3 0

Ale śliczny, sympatyczny piesek !! 16:45, 16.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MariaMaria

1 0

Nasza Figa jest kundelkiem ze schroniska .Mądra z bardzo wyczulonym węchem .Dużo przeszła dwa razy zli ludzie wyrzucili ją z domu i trafiała do schroniska ze złamanymi żebrami . Jest u nas od dwóch lat Bezgranicznie nas pokochała i my ją też. Bardzo boi się ludzi . 20:27, 16.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone