Zamknij

Grupa taneczna T.1 Dance z MDK nr 1 wygrała na festiwalu w Hiszpanii

18:56, 03.08.2018 i Aktualizacja: 19:36, 03.08.2018
Skomentuj

Grupa taneczna T.1 Dance z Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 pod kierownictwem Renaty Prugar  zdobyła I miejsce oraz nagrodę dodatkową w wysokości 500 euro na Międzynarodowym Festiwalu Talentów: The International Festival for Children and Teenagers: Top Art Festival 2018 "La Costa Musical" w Hiszpanii. Festiwal odbywał się w dniach 12-26.07.2018 w Costa Brava.

Do hiszpańskiego miasta Lloret de Mar zawitały zespoły m.in. z Włoch, Francji, Niemiec, Hiszpanii, Chorwacji. Polskę reprezentowało aż 5 zespołów, którym nominację do Top Art Festiwal zapewniły liczne zwycięstwa w zawodach krajowych.

Koncert galowy odbył się na wielkiej scenie Gran Casino Costa Brava.

- W ramach festiwalu zostały zorganizowane międzynarodowe warsztaty taneczne, dzięki którym mogliśmy doskonalić swoje umiejętności i poznać nowe techniki tańca z zakresu: gorącego hiszpańskiego flamenco  pod okiem mistrza José León, hip-hopu i tańca współczesnego. Uczyć się od najlepszych tancerzy i choreografów w Hiszpanii to sama przyjemność - mówi Renata Prugar, instruktor grupy T.1 Dance, która w festiwalowym konkursie zdobyła dyplom I miejsca za ekspresję i dynamikę.

Zespołom zapewniono szereg atrakcji turystycznych:zwiedzanie m.in. Barcelony, zabawy w Parku Rozrywki Asterixa, Marineland, Disneyland jak również uczestnictwo w plażowych imprezach integracyjnych, warsztatach z Polonią, tańcach  na scenie plenerowej w Calella.

Wyjazd na festiwal zrealizowany został dzięki wsparciu Urzędu Miasta Bydgoszczy, Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.

(i)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

EwaEwa

3 1

Brawo brawo 06:22, 04.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%