Zamknij

Rajdowy przejazd przez Bydgoszcz ? promocja miasta na najwyższych obrotach

13:10, 22.11.2018 i Aktualizacja: 13:45, 22.11.2018
Skomentuj Fot. Maciej Niechwiadowicz Fot. Maciej Niechwiadowicz

Najważniejsze i najbardziej popularne miejsca Bydgoszczy pokazane z perspektywy Marcina Gagackiego – kierowcy wyczynowego samochodu rallycrossowego o mocy blisko 600 koni mechanicznych – to recepta na promocję miasta zrealizowana w ramach konkursu „Bydgoszcz kręci”.

"Bydgoszcz - emocje gwarantowane" - to film, który ma promować miasto. Akcja klipu toczy się wokół dynamicznego przejazdu przez najważniejsze arterie i miejsca miasta Volkswagenem Polo RX, prowadzonym przez Marcina Gagackiego - bydgoskiego kierowcę, wicemistrza Polski w rallycrossie i rajdowego mistrza Polski (w grupie N). Gagacki zabiera widzów w bardzo szybką podróż m.in. przez most Uniwesytecki, reprezentacyjną ulicę Bydgoszczy – Gdańską, Wyspę Młyńską, Filharmonię Pomorską czy parking HSW Łuczniczka. W filmie poza Marcinem Gagackim wystąpili znani mieszkańcy Bydgoszczy m.in. dyrektor Opery Nova Maciej Figas i mistrzyni olimpijska w wioślarstwie Magdalena Fularczyk-Kozłowska.

Przygotowania i realizacja ekscytującego i pełnego emocji filmu promującego Bydgoszcz zajęły blisko miesiąc.  - Jestem dumny z tego, że po wielu latach działań na terenie kraju, nasze stowarzyszenie Oponeo Motorsport mogło zrobić coś ciekawego dla Bydgoszczy. Produkcja filmowa tego typu powstała w Polsce po raz pierwszy – skomentował swój występ w filmie  Marcin Gagacki.

Partnerami projektu są Urząd Miasta Bydgoszcz, Oponeo, City Hotel, Oximo oraz ProZone. Patronat nad produkcją objął prezydent miasta Rafał Bruski.

(i)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (5)

BydziakBydziak

4 4

Tylko nie pokazujcie Gdańskiej to obciach ona nie ma nic wspólnego z reprezentacyjną ulicą . 14:27, 22.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mieszkaniecmieszkaniec

7 0

70 000 PLN - wkład Miasta Bydgoszcz w ten film.
To taki niewielki szczegół, przez który patrząc na tę produkcję, nieco zmienia się jej ogląd. 15:02, 22.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

bobobobo

3 0

Filmik niespójny, by nie powiedzieć słaby. Dron, samochód, tramwaj to dla mnie główni aktorzy w warstwie obrazu. Dźwięk też nie lepszy - nieustający pisk opon. Bydgoszcz gdzieś umknęła realizatorom, bo na końcu pojawiają się plansze tłumaczące co "oglądacz" widział. Szkoda bo może należało wykorzystać twórców odwiedzających Cameraimage do zrobienia promocyjnego filmiku o mieście. Ale pewnie już się nie da, a wcześniej nikomu do głowy nie przyszło... 11:55, 23.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

umbraumbra

1 3

Strasznie opustoszałe miasto i pirat drogowy. Negatywne emocje. 20:54, 23.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

abab

2 1

fajny film - pokazuje ładne miasto. 15:30, 24.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%