Zamknij

Koncert lidera warszawskiego zespołu Fabryka w Światłowni

14:32, 19.06.2017 was
Skomentuj

Na scenie  kawiarni artystycznej przy ul. Św. Trójcy 15 pojawi się w piątek, 23 czerwca, założyciel zespołu Fabryka.

Fabryka łączy  klasyczny rock z brzmieniami elektronicznymi i poezją. Zespół założony  został w 2004 roku w Warszawie, z inicjatywy wokalisty, kompozytora i autora tekstów - Sylwestra Domańskiego. Lider Fabryki zainspirował się drogą twórczą Czesława Niemena i Grzegorza Ciechowskiego. Dlatego oprócz własnych tekstów grupa odwołuje się do klasyków literatury narodowej.

W październiku  2016 roku Narodowe Centrum Kultury wydało najnowszą płytę  zespołu pt.Sierpień. Album ten zawiera wiersze Kolumbów zilustrowane muzyką rockową.

- W piątek wystąpi wokalista zespołu Fabryka - Sly Domański w akustycznym secie wybranych piosenek z dwóch płyt zespołu. W repertuarze teksty własne, a także Baczyński, Gajcy i Grechuta. Sly wykona również utwór "Coś się stało" do tekstu bydgoskiego poety - Piotra Kubiaka. Wokaliście na gitarze akompaniować będzie Marek Pakuła - zapowiada szef Światłowni Grzegorz Dudziński.

Koncert rozpocznie się o godz. 18.00. Wstęp - cegiełka na Światłownię - 10 zł, niepełnosprawni, emeryci, studenci - 8 zł.

(was)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%