Zamknij

W piątek w Światłowni zaśpiewa Piotr Pieńkowski, a w sobotę Kasia Chrzan

12:25, 03.12.2018 i Aktualizacja: 13:12, 03.12.2018
Skomentuj Piotr Pieńkowski i Wojtek Lachowski. Zdjęcie nadesłane Piotr Pieńkowski i Wojtek Lachowski. Zdjęcie nadesłane

W weekend dwa koncerty w Światłowni. W piątek, 7 grudnia, o godz. 18.00 zaśpiewa Piotr Pieńkowski, a w sobotę, 8 grudnia, o godz. 19.00 Kasia Chrzan.

Piotr Pieńkowski urodził się, mieszka i pracuje w Bydgoszczy. W czasach studenckich, czyli wiele, wiele lat temu, brał udział w festiwalach i przeglądach poezji śpiewanej, zdobywając sporo cennych nagród, później jednak zawiesił działalność na ponad dwie dekady. Do muzykowania wrócił za namową wielu dobrych dusz i tak w roku 2011 wystąpił na Bazunie, gdzie zdobył od razu 4 nagrody (w tym publiczności), a miesiąc później podbił Giełdę Piosenki w Szklarskiej Porębie, gdzie także przyznano mu 4 nagrody (w tym tę prestiżową im. Wojtka Bellona).

Jego piosenki są najczęściej lirycznymi opowieściami o ludzkich losach, w których każdy z łatwością może się odnaleźć, nie brakuje jednak także utworów zabawnych czy wręcz kabaretowych. Obecnie gra w akompaniamencie Wojtka Lachowskiego (gitara, aranże), a także Anny Maćkowiak (chórki).

Kasia Chrzan jest autorką dwóch płyt: „Ave Mama” i „Serce nocy”. Obecnie występuje w Kasia Chrzan Trio w składzie: Marta Szymańska – gitara vocal, Przemek Kubski – cajon i Kasia Chrzan – vocal, gitara. Poetka i felietonistka. Stworzyła muzykę do filmów dokumentalnych Jarosława Mańki oraz jest inicjatorką nowatorskiego nurtu zwanego „ikonomuzyką”. Sama pisze teksty i komponuje swoje utwory. Eksperymentuje z głosem, używając go na przykład jako… instrumentu. Prowadzi audycje radiowe, w których słucha niezwykłych historii o życiu ludzi. Jest redaktorem Tygodnika Bydgoskiego i Katolickiej Bydgoszczy.

Na koncert w piątek i w sobotę - wstęp-cegiełka na Światłownię - 10 zł, niepełnosprawni, emeryci, studenci - 8 zł.

Kasia Chrzan Trio. Fot. Nadesłane

(i)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%