Zamknij

W piątek w Światłowni koncert - "Jacek Kaczmarski wybębniony"

22:36, 26.03.2019 i Aktualizacja: 13:29, 30.03.2019
Skomentuj Przemke Kubski Przemke Kubski

W piątek, 29 marca, o godz. 18 w Światłowni przy ul. Św. Trójcy 15 odbędzie się  koncert piosenek Jacka Kaczmarskiego w wykonaniu Grzegorza Dudzińskiego i Przemka Kubskiego.

Piątkowy koncert w Światłowni, wzbogacony o dźwięki cajon, ukaże świeże, nowatorskie spojrzenie na twórczość wielkiego barda. Znane utwory, wzbogacone o warstwę perkusyjną, staną przed nami w zupełnie innym świetle. Będą już nie tylko utworami tekstowymi, ale także muzycznymi. Światłownia zaprasza na ten eksperyment, który odbędzie się między rocznicą urodzin Jacka Kaczmarskiego a rocznicą jego śmierci.

Przemek Kubski (pseudonim artystyczny Przembas) już od najmłodszych lat interesował się muzyką i czuł rytm. Pierwsze próby uderzania w bęben nastąpiły już w dzieciństwie, kiedy to za bęben robił stary odkurzacz. Na poważnie jednak przygoda z profesjonalnymi bębnami afrykańskimi rozpoczęła się w 2006 roku, kiedy to po raz pierwszy miał przyjemność uczestniczyć w warsztatach djembe jak i dundun na etnofestiwalu w Malborku, prowadzonych przez jednego z najbardziej znanych polskich „djembefola” Wojtka Pęczka, lidera zespołu City Bum Bum w Łodzi. I tak się zaczęło.

Przemek (Przembas) Kubski to właśnie wychowanek Zachodnioafrykańskiej Szkoły Rytmu City Bum Bum w Łodzi prowadzonej przez Wojtka Pęczka, w której zaczynał swoją bębniarską karierę. Swoją umiejętność gry i doświadczenie zawdzięcza także takim gwiazdom muzyki afrykańskiej jak: Babara Bangoura, Seckou Keita, Namory Keita, Adama Bilorou Dembele. Od kilku lat prowadzi warsztaty gry na djembe i dundun zarówno w kraju jak i na świecie, oraz bierze udział w różnego rodzaju imprezach z tym związanych. Od 2013 jest także członkiem zespołu „La BaNdA”. W 2017 brał udział w mistrzowskich warsztatach Djembe Advanced Masterclass w Alentejo w Portugalii pod nadzorem Sana Camara jednego ze światowej klasy Master Djemebfole.

Grzegorz Dudziński

Wstęp na koncert - cegiełka na Światłownię - 10 zł, niepełnosprawni, emeryci, studenci - 8 zł.

(i)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%