Zamknij

Robopark 2020. Roboty z całego świata odwiedziły Bydgoszcz

00:01, 27.01.2020 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 12:02, 03.02.2020
Skomentuj Fot. Ropopark. Fot. Ropopark.

Od piątku (17 stycznia) do końca 23 lutego w Galerii Pomorskiej w Bydgoszczy możemy odwiedzać Robopark, czyli międzynarodową, interaktywną wystawę robotów.

Wystawa Robopark odwiedziła już 5 miast w Polsce oraz ponad 60 miast na Białorusi, w Kazachstanie i Rosji. W Bydgoszczy zobaczycie wiele eksponatów, które po raz pierwszy pokazano w Las Vegas i Seulu.

Nie tylko dzieci chcą zanurzyć się w wirtualnej rzeczywistości, porozmawiać z robotami czy zobaczyć prace legendarnego fizyka - Nikoli Tesli. Również dorośli są bardzo ciekawi technologicznych eksponatów - na naszych wystawach, wraz ze swoimi pociechami, spędzają po kilka godzin.

Na wystawie Robopark, dzięki najnowszej technologii można wejść w interakcję z 70 robotami. Wszyscy zainteresowani mogą zobaczyć nie tylko najnowsze technologie świata, ale też - jak w szklanej kuli - przekonać się, jak będzie wyglądała przyszłość. 

- Prezentujemy pokazy technologii i trików tanecznych. Najodważniejsi zwiedzający wezmą udział w eksperymencie transmisji energii elektrycznej na odległość. Po raz pierwszy zostanie pokazany światowej sławy robot Alex, humanoidalny android Pepper, robot tancerz najnowszej generacji inteligentnych robotów i dziesiątki innych technologii na pograniczu fantasy. Humanoidalny robot Pepper podbije wszystkich swoją życzliwością i towarzyskością. A gwiazdą festiwalu będzie robot barista Monty, który będzie ciężko pracował, aby udowodnić, że przyszłość jest bardzo bliska - zachęcają organizatorzy Roboparku. 

Oprócz robotów, goście Roboparku zobaczą wiele innych urządzeń high-tech, wezmą udział w programie pokazowym i wypróbują osiągnięcia nowoczesnej nauki i techniki. 

Fot. Robopark

Na wystawie można odwiedzić osiem stref wirtualnej rzeczywistości, w których każdy może przejechać się kolejką górską, zwiedzić dno oceanu, a nawet podnieść helikopter za pomocą siły umysłu.

Prezentujemy także teatr robotów - można spróbować kawy od robota-baristy, obejrzeć tańczące błyskawice w unikalnym "Tesla-show", a dopełnieniem wszystkiego jest wyjątkowy pokaz hologramów. Chętni - nie tylko fani sagi Gwiezdnych Wojen - mogą zmierzyć się w pojedynku na miecze świetlne rycerzy Jedi, a nawet zostać... przyjacielem całej armii humanoidalnych robotów ostatniej generacji.

To jednak nie wszystko. Zwiedzający mogą sterować dronami, kierować robotami ruchem ręki, głowy, a nawet uśmiechem. Co godzinę można wziąć także udział w bezpłatnej wycieczce, podczas której przewodnik opowie o każdym robocie, jego unikalnych możliwościach i zastosowaniach w życiu codziennym. Ponadto, podczas trzech warsztatów, dzieci mogą, zrobić kolorowy slime własnymi rękami, rysować długopisami 3D, a także zebrać wszystkie gwiazdy z nieba w magicznym świecącym się baloniku Bobo.

Fot. Robopark

Koniecznie zobacz naszą wystawę podczas ferii zimowych! Liczba biletów jest ograniczona. Zapraszamy starszych jak i najmłodszych. Nie mamy ograniczeń wiekowych. 

Wystawa jest czynna do 23 lutego, od poniedziałku do piątku w godz. 9-21, a w weekendy w godz. 10-20 na parterze Galerii Pomorskiej.

Bilety w przedsprzedaży (są tańsze) można kupić na stronie https://robo-park.pl/bydgoszcz/.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%