Zamknij

Proszą o pomoc bydgoszczan. Chodzi o noworodki...

10:56, 09.05.2017 | i
Skomentuj Niemowlęta zamiast do specjalnego ośrodka trafiają do przepełnionych domów dziecka. Fot. depositphotos
REKLAMA

Fundacja Gajusz walczy o to, by niemowlęta porzucone przez biologicznych rodziców trafiały do ośrodka TULI TULI, w którym otrzymają najlepszą możliwą opiekę. Pomoc społeczna przestała kierować tam dzieci z powodu braku środków. Obecnie niemowlaki są umieszczane w przepełnionych domach dziecka. Fundacja prosi bydgoszczan o pomoc w zmianie tej sytuacji. Wystarczy podpisać internetową petycję.

W październiku 2016 r. Fundacja Gajusz otworzyła pierwszy w regionie łódzkim Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny – TULI LULI. Niestety, po kilku miesiącach działalności, jego dalsze funkcjonowanie stanęło pod znakiem zapytania. Niemowlęta przestały być tam kierowane. Zamiast tego trafiają do placówki opiekuńczo-wychowawczej, która powinna być przeznaczona dla dzieci starszych.

- Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi nie zabezpieczył środków na realizację tych zadań z zakresu pieczy zastępczej – i oto najmłodsi, porzuceni przez rodziców łodzianie, ponoszą tego tragiczne konsekwencje! - wyjaśnia Fundacja Gajusz w internecie. - Jako jedną z przyczyn takiego działania podaje się wysokie miesięczne koszty utrzymania niemowlęcia w TULI LULI. Tymczasem nie powinno się rozpatrywać w tym przypadku kosztów miesięcznych, a rzeczywiste – bowiem podopieczni TULI LULI dzięki ogromnemu zaangażowaniu personelu i codziennej pracy z rodzicami biologicznymi trafiają do rodzin preadopcyjnych w wyjątkowo ekspresowym tempie – średnio po 3 miesiącach.

Fundacja Gajusz podjęła walkę o to, by władze Łodzi znalazły środki na kierowanie dzieci do TULI TULI. Kilka dni temu w internecie została uruchomiona petycja do prezydent Hanny Zdanowskiej. Akcję zbierania podpisów może wesprzeć każdy. Petycja jest dostępna tutaj.

 

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%