Zamknij

Szlachetna Paczka poszukuje Liderów

22:06, 20.05.2017 | i
Skomentuj Fot. Stowarzyszenie Wiosna
REKLAMA

Ruszyła rekrutacja Liderów do Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości – znanych w całej Polsce wolontariatów organizowanych przez Stowarzyszenie Wiosna. Szansę na zdobycie wyjątkowego doświadczenia otrzyma około 40 osób w województwie kujawsko-pomorskim. Kandydaci mogą zgłaszać się do 30 czerwca.

Szlachetna Paczka co roku dociera do dziesiątek tysięcy ludzi żyjących w prawdziwej biedzie, dając im nadzieję na lepsze jutro. Akademia Przyszłości  to siostrzany projekt Paczki – pomaga dzieciom z problemami przezwyciężyć szkolne trudności i uwierzyć w siebie. Aby to wszystko mogło się udać, niezbędni są Liderzy, którzy poprowadzą Szlachetną Paczkę i Akademię Przyszłości w swojej lokalnej społeczności.

Kim jest Lider?

Zadaniem Lidera jest całoroczne zarządzanie projektem – Szlachetną Paczką lub Akademią Przyszłości – w miejscu swojego zamieszkania. Lider rekrutuje wolontariuszy i koordynuje ich pracę. Celem całego zespołu jest odnalezienie najbardziej potrzebujących rodzin i dzieci z problemami, a potem połączenie ich z darczyńcami chcącymi przygotować dedykowaną dla nich pomoc.
W zeszłym roku dzięki pracy 47  Liderów w województwie kujawsko-pomorskim swoich darczyńców znalazło 978 rodzin. W całej Polsce pomoc otrzymało blisko 19 tysięcy rodzin.

Lider – nowy wymiar wolontariatu

Bycie Liderem to nie jest zwykły wolontariat. W Szlachetnej Paczce i Akademii Przyszłości łączy się pożyteczne z… pożytecznym – nie tylko pomaga się potrzebującym, ale inwestuje się także w swój rozwój zawodowy. Funkcja Lidera pozwala zdobyć najbardziej pożądane na rynku pracy umiejętności: zarządzanie projektami, zarządzanie ludźmi, umiejętność pracy w zespole. Lider to idealna propozycja dla tych, którzy chcą zdobyć cenne na rynku pracy doświadczenie.

Wolontariat w Paczce i Akademii nie jest poświęcaniem się, tylko rozwijaniem siebie, zdobywaniem nowych kompetencji – w tym biznesowych – podkreśla ks. Jacek Wiosna Stryczek, prezes Stowarzyszenia Wiosna.

Liderzy Paczki i Akademii stają się prawdziwymi Project Managerami – z pełnym wachlarzem swobody działania, ale i odpowiedzialności. To od wyników ich pracy zależy, jak wiele potrzebujących rodzin i dzieci otrzyma mądrą pomoc. W województwie kujawsko-pomorskim poszukiwanych jest ok. 40 Liderów, którzy stworzą rejony na terenach poszczególnych gmin.

Jak się zgłosić?

Wypełnij krótki formularz na stronie www.superw.pl
Przyjedź na szkolenie, gdzie dowiesz się wszystkiego o byciu Liderem.
Przejdź przez rozmowę rekrutacyjną.
Podejmij decyzję o rozpoczęciu największego wyzwania swojego życia.
Podpisz umowę i zacznij działać!

Rekrutacja Liderów potrwa do 30 czerwca.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%