Zamknij

Szeregowa Marlena Lewandowska, terytorials, jakich wielu, ale wyjątkowa...

11:30, 15.05.2019 | i
Skomentuj Szer. Marlena Lewandowska
REKLAMA

Do terytorialsów zaciągają się młodzi  ludzie różnych profesji i zainteresowań. Są wśród nich inżynierowie, technicy, humaniści, studenci. Szeregowa Marlena Lewandowska jest pielęgniarką. Pracuje w szpitalu Jurasza.

W szeregach 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej jest wiele osób wykonujących różne profesje. 12 maja był Międzynarodowym Dniem Pielęgniarek i Położnych. Z tej okazji przedstawiamy jedną z nich. Jest to szer. Marlena Lewandowska, rocznik 1993, pielęgniarka na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Dzieci i Młodzieży w Szpitalu Uniwersyteckim im. A. Jurasza w Bydgoszczy.

„Ważnym argumentem w podjęciu decyzji o wstąpieniu w szeregi 8K-PBOT, była dla mnie, możliwość pogodzenia służby z moją pracą zawodową, którą bardzo lubię. Od ponad 3 lat pracuję jako pielęgniarka na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Dzieci i Młodzieży w Szpitalu Uniwersyteckim im. A. Jurasza w Bydgoszczy. Umiejętności i doświadczenie, jakie zdobywam w pracy, bez wątpienia mogę wykorzystywać w służbie wojskowej, z drugiej strony umiejętności nabyte podczas szkoleń są przydatne w mojej pracy. To wielostronne korzyści, dla mnie, moich pracodawców, wojska, ale i dla całej społeczności" – mówi szer. Lewandowska.

Marlena Lewandowska, gdy nie odbywa ćwiczeń czy poligonów, spędza czas jak wiele innych kobiet. „Na co dzień jestem osobą bardzo aktywną, trenuję na siłowni i biegam. Przez cały czas staram się pokonywać swoje słabości. Dążę do tego, by każdego dnia być lepszą wersją samej siebie. Służba w 8K-PBOT jest dla mnie wyzwaniem i motywacją do regularnych treningów i ciągłego podnoszenia sprawności fizycznej” – komentuje.

Jest jednak coś co wyróżnia wstępujących w szeregi terytorialsów. "Wojska Obrony Terytorialnej to formacja, która umożliwia mi ciągły rozwój, pozwala podnosić kwalifikacje i zdobywać nowe umiejętności. W szeregach 8K-PBOT mogę pozostać sobą. Od zawsze czułam, że służba drugiemu człowiekowi i Ojczyźnie jest wpisana w moje życie" - podkreśla szer. Marlena Lewandowska.

Obecnie w szeregach Wojsk Obrony Terytorialnej służy już ponad 19,5 tys. żołnierzy, w tym ponad 16,5 tys. żołnierzy OT oraz 3 tys. żołnierzy zawodowych. Plany rozwoju formacji przewidują, że do końca 2019 roku w WOT będzie służyło 26 tys. żołnierzy.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


AsirAsir

12 9

Piękna kobieta !!! Nie wypada pisać prostackich komentarzy 19:20, 15.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

StenSten

8 5

Komentarz "Bydgoszczanina" jest na tak żenująco niskim poziomie, że mógł go napisać tylko Hetzig. Tak to jest jak się komuś uczyć nie chciało. 21:21, 15.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ziutaziuta

10 8

wot to harcerzyki, które próbują się bawić w wojnę... szkoda, że za pieniądze podatników 22:12, 15.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LechLech

5 7

Kłamca smoleński Macierewicz utworzył WOT m.in. dlatego, żeby użyć tej formacji do tłumienia wystąpień antyrządowych. Warto sprawdzić ustawę. Dlatego rzygać mi się chce na widok nahalneh propagagandy tej formacji iudzi, którzy wykonają rozkaz pacyfikowania antyrządowej demonstracji jak kiedyś ZOMO. 16:06, 17.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


REKLAMA
0%