Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy podpisał umowę z największą oraz najnowocześniejszą narzędziownią w Polsce.
W roku akademickim 2018/12019 ruszy na UTP nowy i jedyny w Polsce kierunek studiów pn. przetwórstwo tworzyw sztucznych, utworzony z myślą o branży narzędziowo-przetwórczej. Będą to studia dualne, które są znakomitym sposobem na łączenie prac badawczych i analitycznych z potrzebami przemysłu. Umożliwiają one studentom nawiązanie kontaktów z przyszłym pracodawcą oraz dają szansę na zdobycie dodatkowej wiedzy praktycznej. Wakacyjne praktyki oraz zajęcia praktyczne w firmach będą płatne.
Prof. dr hab. inż. Marek Bieliński, kierownik Zakładu Inżynierii Materiałowej i Przetwórstwa Tworzyw UTP, zakomunikował z satysfakcją trzy miesiące temu, że kierunek przetwórstwo tworzyw sztucznych otrzymał akredytację i certyfikat „Studia z Przyszłością” jako jeden z najbardziej innowacyjnych i nowoczesnych kierunków studiów na polskich uczelniach, dobrze odpowiadający na potrzeby rynku pracy.
Że tak faktycznie jest świadczy umowa o współpracy, którą w piątek, 6 lipca, podpisali rektor UTP prof. dr hab. inż. Tomasz Topoliński oraz Jean-Baptiste Guibert, główny menedżer firmy ARRK Shapers’ Polska. - To największa oraz najnowocześniejsza narzędziownia w Polsce, zatrudniająca ponad 270 osób - głównie absolwentów UTP. Specjalizuje się m.in. w produkcji form wtryskowych dla przemysłu samochodowego – poinformowała nas Agnieszka Dambecka z działu informacji i promocji UTP.
Bydgoszcz jest jednym z największych zagłębi przemysłu narzędziowego oraz przetwórstwa tworzyw sztucznych w Europie Środkowej. Działa tu blisko 300 firm związanych z tym przemysłem.