W dzisiejszych czasach koszty utrzymania mieszkania, domu, czy innych obiektów w dużej mierze zależą od ponoszonych kosztów na ogrzanie pomieszczeń. Troska o czyste środowisko oraz rosnące ceny podstawowych nośników energii takich jak olej, gaz czy węgiel, często rujnujące domowe i samorządowe budżety na ogrzewanie, coraz częściej skłaniają do zainteresowania się paliwami przyjaźniejszymi dla środowiska i atrakcyjniejszymi ekonomicznie. Jednym ze sposobów zagospodarowania odpadów leśnych, poprodukcyjnych, jak i z rolnictwa jest produkcja pelet i brykietów. Są one coraz chętniej wykorzystywane przez instytucje oraz indywidualnych odbiorców. Coraz częściej energetyka zawodowa, zobligowana do produkcji tzw. zielonej energii staje się odbiorcą tych paliw.

Podczas targów swoją ofertę prezentować będą firmy oferujące m.in. nowoczesne urządzenia do spalania biomasy ? kotły grzewcze, piece, kominki, maszyny i urządzenia do produkcji pelletów i brykietów z trocin i innych surowców (granulatory, brykieciarki), części zamienne, podajniki surowca, młyny, ekopaliwa ? pelety i brykiety, suszarnie do trocin oraz innych surowców roślinopochodnych, rębaki, rozdrabniacze, systemy magazynowania, przechowywania (zasobniki, zbiorniki), dmuchawy, nagrzewnice, narzędzia, sterowniki, osprzęt instalacji biogazowych, instalacje energetyki odnawialnej (elektrociepłownie i biogazownie).

Firmy, instytucje i stowarzyszenia oferować będą także pomoc w kwestii projektowania, kompletacji inwestycji, montażu, finansowania i serwisu.