Zamknij

Zjednoczone Emiraty Arabskie i Oman - luksus i przepych na Półwyspie Arabskim

07:40, 14.05.2018 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj
REKLAMA

Zjednoczone Emiraty Arabskie czy Oman?

Na http://dreamtours.pl można znaleźć wycieczki zarówno do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, jak i do Omanu. Osoby, które lubią sporo zwiedzać, mogą zdecydować się na wycieczkę objazdową, w czasie której dotrą również do Kataru. Pozostali turyści mogą wybrać jeden z kierunków i wykupić wycieczkę fakultatywną do drugiego z krajów.

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich na turystów czekają ogromne wieżowce, najdroższe hotele świata, sztuczne wyspy oraz dzielnice o futurystycznej zabudowie. Emiraty rozwijają się niezwykle szybko, choć jeszcze pół wieku temu były jedynie biednym, pustynnym krajem. Odkrycie złóż ropy naftowej sprawiło, że szejkowie weszli w posiadanie fortuny, dzięki której lokalna gospodarka i turystyka zyskały na znaczeniu.

Zjednoczone Emiraty Arabskie leżą na północnym wschodzie Półwyspu Arabskiego i są otoczone wodami Zatoki Perskiej i Omańskiej. Na http://dreamtours.pl/wakacje/zjednoczone-emiraty-arabskie/dubaj dostępne są wycieczki do Dubaju, który jest najpopularniejszą destynacją w tym regionie świata. Dubaj określa się miastem rekordów, gdyż to właśnie tu powstał słynny Burj Khalifa, a w restauracjach serwuje się najdroższe desery świata. Jeżeli coś określa się mianem „naj”, z pewnością znajdzie się to właśnie w Dubaju.

Oman jest mniej popularnym kierunkiem niż Zjednoczone Emiraty Arabskie, jednak oferuje taki sam luksus. W ofercie http://dreamtours.pl/wakacje/oman znajdzie się oferty wypoczynku w prestiżowych hotelach, które znajdują się przy niemalże 3000 km piaszczystych plaż. Lokalne plaże są tak bajeczne, że porównuje się je do plaż znajdujących się w Ameryce Środkowej, a samo wybrzeże w Omanie nazywa się Karaibami Orientu.

Oman leży w południowo-wschodniej części Półwyspu Arabskiego i jest otoczony wodami Morza Arabskiego, w których kryją się rafy koralowe. Fani nurkowania mogą podziwiać kolorowe ryby i bogatą faunę morską, a miłośnicy sportów wodnych mogą surfować i uprawiać inne aktywności. Na turystów lubiących zakupy i zwiedzanie czekają natomiast targi z kadzidłami i drogimi tkaninami oraz liczne zabytki wpisane na listę UNESCO.

(Artykuł sponsorowany)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%