Zamknij

Sezon narciarski 2019/2020 - czy już czas się szykować na nowy sezon?

19.34, 07.08.2019 Artykuł sponsorowany Aktualizacja: 19.53, 07.08.2019
Skomentuj

Każdy, kto choć raz poczuł piękno sportów zimowych, po skończonym sezonie czeka z niecierpliwością, by znów móc posmakować tej aktywności. Narciarstwo jest sportem, którego popularność nigdy nie spada, a nowe technologie i modne ubrania sprawiają, że nie można się nim znudzić. Lato w pełni, słońce przygrzewa za oknem… Co zatem można zrobić, aby szybciej poczuć klimat panujący na stoku? Zacząć przygotowania do sezonu narciarskiego już teraz.   

 

Zadbaj o kondycję fizyczną.

 

            Przy uprawianiu każdego sportu wiemy, jak ważna jest dobra kondycja fizyczna. Im więcej ćwiczymy, tym lepiej się czujemy i posiadamy coraz większe możliwości w zakresie danej dyscypliny. Jazda na nartach i dźwiganie posiadanego sprzętu angażuje całą sylwetkę, dlatego tak istotnym aspektem jest odpowiednie przygotowanie fizyczne do nadchodzącego sezonu. Cały sprzęt, a przede wszystkim narty i buty, to spory ciężar, który trzeba niejednokrotnie przenieść określony odcinek drogi. Dla wielu osób jest to spory wysiłek, niezależnie od stopnia zaawansowania umiejętności narciarskich. Ten aspekt jednak jest często pomijany i bagatelizowany, a niewątpliwie bardzo odczuwalny w trakcie sezonu. Przez cały rok mamy możliwość zadbania o swoją podstawową sprawność poprzez najróżniejsze aktywności m.in. jazdę na rowerze, ćwiczenia siłowe, basen, bieganie czy jazdę na rolkach. Wystarczy znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Najważniejsza jest tu systematyczność, która pozwoli nam na zachowanie siły i wytrzymałości w sposób ciągły. Podczas ćwiczeń warto zwrócić uwagę na wzmacnianie wszystkich mięśni, gdyż jazda na nartach wymaga od nas pracy praktycznie całym ciałem. Sezon jest coraz bliżej - nie czekaj dłużej, tylko zacznij działać już dziś.

 

Przygotuj sprzęt.

 

            Osoby, które posiadają już sprzęt narciarski z poprzedniego sezonu mają nieco ułatwione zadanie, należy jednak pamiętać o dokładnym sprawdzeniu jego stanu i wykonaniu smarowania lub serwisu nart przed powrotem na stok. Obowiązkowe jest też sprawdzenie czy części dziecięcego ekwipunku wciąż mają odpowiedni rozmiar. Stała obserwacja zmian i nowości na rynku narciarskim pozwoli na lepsze przygotowanie do sezonu. Osoby, które dopiero zamierzają dokonać zakupu sprzętu narciarskiego powinny poświęcić trochę czasu na zorientowanie się w dostępnych produktach. Pierwszym i kluczowym działaniem jest wybór właściwych butów, nart, kasku i kijków. Wyposażenie narciarskie należy dobierać indywidualnie, według wzrostu, wagi, wieku oraz stopnia umiejętności.

                                                   Źródło: Sklep Narciarski i Snowboardowy SnowShop.pl

Swoboda jest niezbędna do pełnego przeżywania radości podczas jazdy na nartach, dlatego równie ważną częścią sprzętu jest nieprzemakalna, ciepła i wygodna odzież. Na pierwszym miejscu zawsze musimy stawiać nasze bezpieczeństwo, z doborem sprzętu więc nie można się spieszyć i warto zasięgnąć porady specjalistów. Podczas przymierzania należy zwrócić szczególną uwagę czy nic nas nie uciska, nie krępuje ruchów oraz czy wszystko jest odpowiednio do nas dopasowane. Każdy bowiem źle dobrany element może nas narazić nie tylko na mniejszy komfort użytkowania, ale także doprowadzić do kontuzji. Odpowiednie przygotowanie umożliwia nam spokojne i bezstresowe korzystanie z uroków narciarstwa.

 

Nie masz jeszcze sprzętu na nowy sezon? Odwiedź nasz sklep online -> snowshop.pl lub jeden z punktów stacjonarnych:

 

1)     Warszawa

ul. Wrocławska 25 oraz ul. Ostrobramska 38 b

 

2)    Gdynia

ul. Chwaszczyńska 68

 

Źródło: Sklep Narciarski i Snowboardowy SnowShop.pl

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%