Zamknij
REKLAMA

Wyciągarki samochodowe — niezbędnik każdego fana off-roadu

15:58, 11.05.2020 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Zabawa w off-road to wspaniałe hobby, które łączy ludzi. Mnóstwo znajomości można zawrzeć zarówno w terenie, na specjalnie organizowanych rajdach, jak i na różnego rodzaju forach internetowych. Przed wyjazdem warto jednak solidnie doposażyć swój pojazd, aby sprostał on najtrudniejszym warunkom, na jakie można trafić na bezdrożach.

Osuwiska i podmokłe tereny im niestraszne – wyciągarki samochodowe ratują z opresji

W bogatym portfolio produktowym firmy dragonwinch.com znajduje się mnóstwo akcesoriów dla fanów off-roadu, w tym także wysokiej jakości wyciągarki samochodowe. Podzielone są na kilka kategorii, w których prym wiodą urządzenia elektryczne przeznaczone do pojazdów o różnej masie własnej. Fani ciężarówek ucieszą się z obecności modeli hydraulicznych, a oszczędni, za już niewiele ponad 100 zł mogą nabyć wyciągarkę ręczną.


Czy na off-road potrzebna mi wyciągarka samochodowa?

Prawdziwa terenówka bez zamontowanej wyciągarki jawi się jako pojazd niekompletny. Tym bardziej, że ceny tych urządzeń nie są przesadnie wygórowane, nawet w odmianie elektrycznej. Zadbanie o dobrą kondycję mechaniczną, umiejętności i wiedzę kierowcy oraz właściwy osprzęt to trzy główne wyznaczniki udanej wyprawy. Więcej na ten temat można dowiedzieć się z lektury artykułu pt.: „Wyciągarki elektryczne - niezastąpione wyposażenie samochodu w terenie”.

Zakup i montaż to nie wszystko. Zadbaj o stan wyciągarki samochodowej

Po zamontowaniu sprzętu i użyciu gdzieś w terenie oraz nawet wtedy, gdy nie było sytuacji generującej konieczność wsparcia się nim, trzeba pamiętać o czynnościach konserwacyjnych. Po wyprawie lub ukończonej pracy w terenie należy oczyścić wyciągarkę z brudu, a także odpowiednio ją zakonserwować.

Jednorazowy wydatek poniesiony na wyciągarkę samochodową zazwyczaj gwarantuje, że właściciel terenówki będzie w stanie cieszyć się nią przez bardzo długi czas. Pomimo trudnych warunków, w jakich przychodzi im pracować, urządzenia te są niesamowicie odporne. Oczywiście tylko wtedy, gdy posiadacz zadba o regularne czyszczenie.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%