Zamknij
REKLAMA

Upominki pod choinkę dla lokalnych VIP-ów

15:15, 24.12.2018 | /-/
Skomentuj
REKLAMA

Co roku przekazujemy znanym bydgoszczanom świąteczne prezenty, przywiezione na saniach ciągnionych przez renifery. Nie wiemy, czym kieruje się Mikołaj, obdarowując właśnie te a nie inne osoby.  Na muzyczny upominek zasłużyło przecież wielu lokalnych VIP-ów. 

W tym roku kilku bydgoszczanom - Stanisławowi Grodzickiemu, Tomaszowi Puławskiemu, Stefanowi Pastuszewskiemu oraz Tomaszowi Latosowi, Mikołaj  podarował tę samą piosenkę - „Chłopaki nie płaczą” zespołu T. Love. To wyjątkowo trafiony prezent. Te „chłopaki” na pewno nie płaczą.

Nie odnieśli wprawdzie sukcesu w ostatnich wyborach, ale Puławski ma nadal swoje ryby, Grodzicki - swoją spółdzielnię, Pastuszewski – swoje wydawnictwo i ukochany „Akant”, a Latos – mandat poselski. Lokalny lider Prawa i Sprawiedliwości mógłby się zalewać łzami, gdyby tylko jemu się nie udało. Ale tak się złożyło, że w dużych aglomeracjach wszyscy kandydaci PiS  na prezydentów miast przepadli z kretesem.

Domyślamy się, dlaczego Mikołaj  podarował Monice Matowskiej piosenkę „Dozwolone od lat osiemnastu”. Wszak można trafić w naszym mieście na osoby, które uważają, że jest ona zbyt młoda i niedoświadczona, żeby pełnić funkcję przewodniczącej rady miasta.

Piosenkę „Dziś do ciebie przyjść nie mogę” przywiózł Mikołaj prezydentowi Bydgoszczy.

Mieszkańcy kamieniczek przy ulicy Długiej  widują Rafała Bruskiego przemykającego z ratusza do biura poselskiego Pawła Olszewskiego. Z pewnością nie z tego powodu, że prezydent  jest wzywany przez posła na dywanik. Chodzi najprawdopodobniej  o trudną do powstrzymania ochotę na rozmowę twarzą w twarz, bez pośrednictwa telefonu, ponieważ, jak powszechnie wiadomo, podsłuchiwanie rozmów telefonicznych to w dzisiejszych czasach chleb powszedni.   

Mikołaj  zademonstrował w tym roku  duże  poczucie humoru. Zostawił dla Zbigniewa Sobocińskiego piosenkę „Nie płacz kiedy odjadę” i zasugerował, żeby poprzedni  przewodniczący rady miasta zanucił ją Bogdanowi Dzakanowskiemu. 

A wszystkim mieszkańcom naszego miasta Mikołaj zadedykował  piosenkę „Dzień jeden w roku” z repertuaru Czerwonych Gitar. 

Jest taki dzień -
Tylko jeden raz do roku.
Dzień, zwykły dzień,
Który liczy się od zmroku.

Jest taki dzień,
Gdy jesteśmy wszyscy razem.
Dzień, piękny dzień -
Dziś nam rok go składa w darze.

Radosnych Świąt!!

(/-/)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

Zdzichu MarburaZdzichu Marbura

2 0

Mnie Mikołaj podarował moją ulubioną kolędę "Stlle Nacht, hetzige Nacht". 20:29, 25.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

gringogringo

4 1

Nie Mikołaj tylko Gwiazdor!!!! Mikołaj przychodzi 6.12 a Gwiazdor w Wigilię!!
21:14, 25.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

gringogringo

0 0

a dla kandydata który nie kandydował? 22:14, 25.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%