Zamknij
REKLAMA

Kukiz' 15, nie róbcie takich konferencji prasowych!

21:50, 29.03.2019 | Wojciech Nowacki
Skomentuj Fot. Roman Bosiacki
REKLAMA

Dyrektor Biura Poselskiego Pawła Skuteckiego wystosowała zaproszenie na konferencję prasową, w którym zakreśliła dość sensacyjny jej temat: "tematem będzie niekompetencja urzędnicza w kontekście utraty dotacji unijnych przez miasto Bydgoszcz". Że będzie barwnie, a  może i ciekawie gwarantował skład niektórych osób, które miały przedstawić i niekompetencję urzędniczą, i utratę  przez miasto Bydgoszcz dotacji unijnych: m.in. Krzysztof Pietrzak, Renata Włazik.

Tymczasem przebieg konferencji prasowej zapowiadane rewelacje potwierdził wyjątkowo umiarkowanie. – W ostatnim czasie łapię się na potwornej bezradności – ofensywnie rozpoczął konferencję poseł Paweł Skutecki i od razu oddał głos zaproszonym osobom, bo sam na zapowiadany temat nie miał już nic więcej do powiedzenia. W tej sytuacji za wykazanie "niekompetencji urzędniczej w kontekście utraty dotacji unijnych przez miasto Bydgoszcz" zabrały się  wymienione w komunikacie osoby.

Obserwując smutne twarze zaproszonych przez posła Skuteckiego osób, które starły się z urzędniczą rutyną w sprawach dla ich życia o zasadniczym znaczeniu, a potem wysłuchując emocjonalnych i chaotycznych wypowiedzi, w których starały się przedstawić krzywdy, których doznały ze strony urzędów, od razu mogły liczyć na dziennikarską solidarność...

Gdyby nie jedna okoliczność... Wszyscy przedstawili opinie na temat swojej krzywdy. Podczas konferencji, wbrew zapowiedziom, nie przedstawiono wyraźnie żadnych faktów. Powstał za to rozgardiasz, chaos, a referujący niekompetencję urzędniczą, przytaczali coraz to nowe wątki, niepowiązane ze sobą, mające potwierdzać naruszenia prawa i nieprawidłowości. Zarzuty padały na przemian, a to dotyczące dramatu mieszkańców Łęgnowa, a to odpowiedzialności prezydenta i wojewody przy wywłaszczeniach.

A sprawy, które poruszały zaproszone przez posła Skuteckiego osoby budzą w naszym mieście wiele emocji: wywłaszczenia na ulicy Grunwaldzkiej, decyzja środowiskowa dotycząca ulicy Kujawskiej, wywłaszczenie i egzekucja Tartaku Bydgoszcz i zagrożenia zdrowotne dla mieszkańców Łęgnowa związane ze skażeniami po Zachemie.

Problemem jest jednak to, że wydarzenie, do którego doszło w biurze poselskim  posła Pawła Skuteckiego nie było żadną konferencją prasową, a happeningiem. Happening ma często żywiołowy przebieg i ma też wywoływać określone emocje. Jeśli o to chodziło, to happening rzeczywiście wywołał wiele emocji, ale po ich uciszeniu konkretów do zrelacjonowania nie zostało wiele. Dlatego z wydarzenia dzielę się impresją, a nie relacją o faktach... Poseł Paweł Skutecki tak zorganizował i przygotował konferencję prasową, że "potworna bezradność", o której mówił na początku spotkania, udzieliła się  wszystkim jego uczestnikom.

Żal mi się zrobiło osób, które musiały pokładać w pośle Skuteckim nadzieje, że pomoże im w sprawach, których rozstrzygnięciami czują się pokrzywdzeni. Zaproponowałem przed zakończeniem tego happeningu, że jeśli ma chęć im pomóc, niech spróbuje raz jeszcze zorganizować konferencję, podczas której już "czarno na białym" wyłoży krzywdy, które wołają o sprawiedliwość.

Panie pośle, tą jedną konferencją prasową nie możemy panu zaliczyć i odfajkować czterech spraw... Że podjął pan skuteczną poselską interwencję w sprawie wywłaszczeń i skażeń pozachemowskich...

(Wojciech Nowacki)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (8)

OloOlo

9 3

A może Hezbollah by zaprosił 07:14, 30.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PękPęk

7 3

Ale jaja, krzykacz po wyroku i jego pretensje. Operetka !! 10:27, 30.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BydgoszczaninBydgoszczanin

5 3

UUUUU! Pierwszy chyba komentarz portalu pana polityka Nowackiego, zaangażowanego twórczo w myśl antysocjalistyzną, choć promującego na łamach portalu politykę komunistyczno-socjalistyczną Prawa i Solidarności - co jest lekką niekonsekwencją, nie poparł w czambuł kogoś, kto rzyga nienawiścią do Bruskiego. Może dlatego, że oberwał także delegat Księdza Rydzyka na województwo kujawsko-pomorskie - niejaki Bogdunowicz, a może dlatego, że rzeczywiście Skutecki - poseł dzięki Kukizowi i część patologii miejskiej zaproszonej na spotkanie pokazała, że sama nienawiść do prawa wywłaszczeniowego i brak uczciwości nie czynią z małp bohaterów.

W tej sytuacji rada do p. Włazik - zanim przestąpi się próg sali w której organizuje coś jakiś poseł marionetkowej partyjki kanapowej, warto sprawdzić stopą, czy za tym progiem nie czai się szambo zamiast parkietu. Co Pani odbiło, żeby wspierać i promować Pietrzaka i Skuteckiego zamiast walczyć z własnymi problemami i we własnej sprawie? Nie wiem. 12:16, 30.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ManiksManiks

0 2

Chyba są potrzebne suplikacje. 12:29, 30.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

preczprecz

5 1

z takimi,,fuksowymi,,niby posłami.Magiel i budka z piwem - ot to całe towarzystwo..... 14:28, 30.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SzymonSzymon

4 2

P. Włazik wspiera te pozostałe miernoty bo jest taka sama jak oni. To że zanieczyszczenia po dawnym Zachemie są nie ulega wątpiwości. Ale to nie usprawiedliwia zeby p. Włazik posługiwała się kłamstwem i manipulacjami. Jej tylko zalęzy żeby jakimś sposobem dostać się do Sejmu. Powie i zrobi wszystko żeby ten cel osiągnąć.
A co osiągnęłą... własi sąsiedzi jej nie popierają i uważają że to manipulatorka. 17:07, 30.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kornkorn

4 1

Bydgoszcz niema szczęścia do Pawełków. 09:00, 31.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

FordoniakFordoniak

2 0

Bydgoszcz w ogóle ma mało szczęścia... 12:55, 01.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%