Zamknij

Rusztowania ? niezbędny sprzęt przy pracach na wysokościach

14:48, 05.08.2020 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 14:48, 05.08.2020

Solidne i stabilne rusztowania marki Drabex to gwarancja dobrze wykonanych prac na wysokościach. W czasie robót wysokościowych wykorzystuje się zazwyczaj jeden z dwóch rodzajów dostępnych rusztowań – wolnostojące lub jezdne. Zostały zaprojektowane i przeznaczone do robot budowlanych prowadzonych na wysokościach, prac remontowych, konserwacyjnych i wykończeniowych na zewnątrz budynku, a także w jego wnętrzu. Do pracy we wnętrzach zazwyczaj wykorzystywane są rusztowania aluminiowe, które bez problemu przeniesiemy przez otwory drzwiowe lub okienne. Na stronie https://www.dramix.pl/oferta/rusztowania-drabex  dostępne są różne rodzaje rusztowań przeznaczone do różnych rodzajów budynków.

 

Wysoka jakość wykonania i solidne materiały

Rusztowania zostały wyprodukowane z najlepszej jakości anodowanego aluminium, dzięki czemu użytkownik ma gwarancję, że jest bezpieczny podczas prac na odpowiedniej wysokości. Poza tym aluminium nie utlenia się i jest odporne na różne warunki atmosferyczne, nie ulega korozji i jest wytrzymałe.

Efektywna praca na wysokościach

 

Praca na wysokości należy do szczególnie niebezpiecznych, dlatego niezawodny i sprawdzony sprzęt, drabiny i rusztowania stanowi podstawę dla każdego pracownika. Osoba, która podejmuje się pracy na wysokościach powinna mieć specjalne predyspozycje. Kluczowy jest brak lęku wysokości, opanowanie i odpowiedzialność. Poza tym istotna jest również sprawność fizyczna i zręczność.

 

Specyfikacja sprzętu do prac na wysokościach

Do prac na wysokościach wykorzystuje się drabiny oraz rusztowania. Oferowane rodzaje rusztowań Drabex zapewniają wysokość od 2,92 do 11,99 i mogą mieć różne formy. Niezwykle ważną cechą każdego rusztowania jest wysokość robocza oraz duże obciążenie. W zależności od tego jakie obciążenia znosi dany rodzaj rusztowania, może na nim jednocześnie pracować jedna lub kilka osób. Przykładowo na rusztowaniu typu Drabex RJ-220 mogą pracować równocześnie dwie osoby, których masa nie przekracza 180 kg. Kolejną ważną cechą rusztowania jest podest. Nowoczesne rusztowania posiadają antypoślizgowe podesty z wodoodpornej sklejki pokrytej żywicą o właściwościach wodoodpornych.

Funkcjonalność, bezpieczeństwo i łatwy transport

Rusztowania firmy Drabex wyróżnia nie tylko świetna jakość, ale także wysoka funkcjonalność. Są lekkie, poręczne i jednocześnie zapewniają całkowitą stabilność i bezpieczeństwo użytkownikom. Każde rusztowanie można łatwo rozstawić bez użycia narzędzi, a także złożyć i przewieźć we wskazane miejsce. Profesjonalne rusztowania marki Drabex są odporne na warunki atmosferyczne, ponadto charakteryzują się niewielkim ciężarem i dużą powierzchnią roboczą. Jeśli rusztowanie umożliwia pracę na znacznym wysokościach, wówczas wyposażone jest dodatkowo w podpory, które zabezpieczają się przewróceniem w trakcie używania. To wygodne i bezpieczne rozwiązanie, choć podczas jakichkolwiek prac na wysokościach należy pamiętać o bezwzględnym zachowaniu ostrożności.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%