Zamknij

Na majówkę tylko z POLREGIO – Bilety turystyczne i Mini turystyczne ważne od 28 kwietnia do 4 maja

09:57, 26.04.2023 art. sponsorowany Aktualizacja: 09:58, 26.04.2023
POLREGIO (1) POLREGIO (1)

Majówka z POLREGIO potrwa prawie cały tydzień, a podróże będą bardzo atrakcyjne cenowo. Na podstawie Mini biletu turystycznego za jedyne 46,40 zł będzie można podróżować pociągami kategorii REGIO w dowolnej relacji już od 28 kwietnia od godz. 18:00 do 4 maja do godz. 6:00. Mini bilet turystyczny, który będzie można kupić we wszystkich kanałach sprzedaży, w tym za pomocą aplikacji mPOLREGIO czy w videomatach - uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów w całym kraju. 

Oferta POLREGIO ma być w założeniu tańszą i ekologiczną alternatywą dla samochodu, dlatego pociągami spółki będzie można wielokrotnie podróżować w ramach jednego biletu na każdej trasie. Wydłużenie ważności biletu nie obowiązuje jedynie w województwie pomorskim, gdzie - decyzją organizatora transportu - przewozy będą odbywać się na zasadach ogólnych określonych w taryfie przewozowej. 

W długi majowy weekend, na wielu atrakcyjnych trasach w Polsce, startują dodatkowe połączenia POLREGIO, które zabiorą turystów nie tylko do nadmorskich kurortów. 

POMORZE ZACHODNIE/WIELKOPOLSKA/LUBUSKIE:  

 • dwa dodatkowe pociągi "Riwiera i Harpun" na trasie Poznań – Kołobrzeg  
 • pociąg "Błękitny" Szczecin Główny - Świnoujście z ograniczoną liczbą postojów  
 • pociąg "Orkan" Poznań Główny - Międzyzdroje - Świnoujście (pociąg jedzie z pominięciem stacji Szczecin Główny, dzięki czemu czas przejazdu jest krótszy) 
 • pociąg "Karsibór" Zielona Góra Główna - Kostrzyn - Szczecin - Międzyzdroje - Świnoujście  
 • Zielona Góra Gł. – Łagów (pociągi kursują w terminie 29 kwietnia- 3 maja, z wyjątkiem 2 maja) 

DOLNY ŚLĄSK: 

 • pociąg „Kamieńczyk” relacji Poznań-Wrocław - Szklarska Poręba 

ŁÓDZKIE:  

 • W trakcie majówki kursować będą pociągi umożliwiające dojazd do Orientarium ZOO Łódź - najnowocześniejszego w Europie pawilonu poświęconemu faunie i florze Azji Południowo-Wschodniej na trasach: 
 • Warszawa - Łódź  
 • Łódź - Poznań 
 • Częstochowa - Łódź 

PODLASIE: 

 • Pociągi relacji Białystok - Waliły kursować będą sezonowo w dniach 1 i 3 maja 

ŚWIĘTOKRZYSKIE/PODKARPACKIE: 

 • Dla wybierających się do Sandomierza, 29 kwietnia – 3 maja kursują pociągi relacji:  
 • Kielce - Sandomierz – Kielce  
 • Rzeszów Główny - Sandomierz - Rzeszów Główny    

ŚLĄSK/MAŁOPOLSKA: 

 • Katowice - Zator – Katowice – superREGIO "ENERGYLANDIA" będzie kursował m.in. 1 - 3 maja oraz 5-7 maja  

LUBELSKIE: 

 • Pociągi na Roztocze kursują w weekend majowy w dniach 29 kwietnia – 3 maja 

Pasażerowie doceniają oferty POLREGIO, dzięki którym liczba podróżnych sukcesywnie rośnie, a spółka ma za sobą rekordowo dobry kwartał. W pierwszych trzech miesiącach tego roku z usług przewoźnika skorzystały blisko 24 miliony pasażerów. To wzrost o prawie 30% w porównaniu do analogicznego okresu z ubiegłego roku. Najlepsze wyniki odnotowano w styczniu, kiedy to pociągami POLREGIO podróżowało ponad 8 milionów osób wobec 5,5 mln pasażerów w styczniu 2022, co oznacza 50% wzrost. Co szczególnie ważne – pobite zostały także wyniki z 2019 roku, czyli sprzed pandemii. W styczniu spółka osiągnęła lepszy o 15% rezultat w porównaniu do stycznia 2019, który był do tej pory rokiem rekordowym dla całej kolei. Tendencja rosnąca jest utrzymana także w lutym i marcu. W planach POLREGIO jest kontynuowanie tego trendu i przekroczenie w tym roku liczby 100 mln pasażerów. 

POLREGIO (2)

POLREGIO S.A. to największy pasażerski przewoźnik w Polsce, z 27% udziałem w rynku. Każdego dnia na tory w całym kraju wyjeżdża ponad 1500 pociągów zamawianych przez urzędy marszałkowskie, które zatrzymują się na około 1900 stacjach. W ciągu roku z usług POLREGIO korzysta blisko 90 mln pasażerów. Większościowym udziałowcem Spółki jest Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (50% i jeden udział), a pozostałymi udziałowcami są samorządy wojewódzkie. 

KONTAKT: 

Aleksandra Baldys 

Rzecznik prasowy 

e-mail: rzecznik@polregio.pl 

Źródło informacji: POLREGIO 

(art. sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%