Zamknij

Gdzie w Toruniu zrobić meble na wymiar ?

14.49, 18.01.2022 materiał partnera Aktualizacja: 14.50, 18.01.2022

Dobrze zaprojektowane i wykonane meble na wymiar zaspokoją najbardziej wyszukane gusta i oczekiwania wymagających Klientów. Gdy siły połączą doświadczony projektant oraz dobry zakład stolarski, robiący zabudowę pod wymiar, można spodziewać się wyjątkowo korzystnych efektów. Ważne są nie tylko projekt i realizacja, ale również odpowiedni dobór płyty meblowej, z której powstaną nowe meble.

Osoby planujące zamówienie mebli na wymiar zazwyczaj koncentrują się tylko na stronie wizualnej - kluczowa jest kolorystyka, różnorodność dekorów, możliwość sięgnięcia po nietypowe warianty. Oczywiście, są one ważne, ale wybierając materiał i wykonawcę trzeba na płyty meblowe spojrzeć szerzej, gdyż bardzo ważne są również właściwości użytkowe wybranych materiałów, np.: rodzaj płyty bazowej (wiórowa czy MDF), odporność powierzchni, bezpieczeństwo dla zdrowia, sposób konserwacji i wiele innych. Dla przykładu: rodzaj płyty bazowej, a tym samym jej gęstość, ma wpływ na wytrzymałość powstałych mebli - im gęstość jest wyższa, tym zabudowa będzie trwalsza, bardziej wytrzymał. - Planując zamówienie mebli na wymiar w Toruniu, warto sprawdzić ofertę SWISS KRONO. Z jednej strony jest to bardzo bogata kolekcja kolorów, zarówno płyt laminowanych, jak i blatów kuchennych, a z drugiej – niezaprzeczalna jakość materiałów – mówi Marzena Fenske-Chilarecka, kierownik oddziału hurtowni Abler (ul. Grudziądzka 177A).

A gdzie w Toruniu zrobić meble na wymiar? Miasto, jak i cały region, to sporo podmiotów zapewniających tego typu usługi. W oddziale firmy Abler, nie tylko można wybrać kolorystykę płyt i blatów wymarzonych mebli, ale również otrzymać namiary kontaktowe na doświadczone zakłady stolarskie wykonujące od lat niezawodne zabudowy dla Klientów. W hurtowni przy ul. Grudziądzkiej zawsze można uzyskać szereg porad i wskazówek dotyczących zabudowy do kuchni, salonu, sypialni czy też innej przestrzeni mieszkania.

Meble na wymiar w Toruniu – jaką firmę wybrać?

Jednym z bardzo częstych pytań zadawanych w hurtowni Abler, jest właśnie to o kontakt do solidnego stolarza, który zrobi meble na wymiar. Hurtownia, zlokalizowana przy Grudziądzkiej, oferuje wszystkie materiał niezbędne do wykonania każdego mebla. Jest to też miejsce, w którym można otrzymać porady techniczne, co bardzo doceniają Klienci. Stolarze, współpracujący z Ablerem, zamawiają nie tylko płyty meblowe, ale również szereg usług – m.in. cięcie na wymiar, okleinowanie oraz nawierty. Coraz częściej zamówienia pochodzą nie od wyspecjalizowanych zakładów, ale od amatorów. Majsterkowicze, korzystając z możliwości Ablera, otrzymują gotowe formatki płyt (docięte na wymiar, oklejone i nawiercone), przygotowane do samodzielnego montażu.

Jakie płyty meblowe wybrać?

Jakie płyty meblowe wybrać do stworzenia zabudowy, która będzie nie tylko intrygująca wizualnie, ale i funkcjonalna? Dekory płyt i blatów nie ograniczają się wyłącznie do imitacji drewna (tzw. dekory drewnopodobne), chociaż te są najpopularniejsze. Propozycje SWISS KRONO są zdecydowanie szersze i dają projektantom wnętrz nieograniczone wręcz możliwości połaczeń. Nowoczesne płyty meblowe to między innymi dekory fantazyjne, metaliki oraz różnego rodzaju unikolory. - W ten sposób zbudowana jest kolekcja SWISS KRONO, która zawiera ponad 150 dekorów płyt laminowanych i ok. 90 dekorów blatów kuchennych. Naprawdę jest w czym wybierać. Każdy, nawet najbardziej wymagający Klient, znajdzie coś dla siebie, do swojego wymarzonego wnętrza – zauważa Przedstawiciel handlowy Ablera.

Meble w surowej stylistyce

Zwolennicy wnętrz utrzymanych w skandynawskim i nieco surowym stylu, z pewnością docenią dekor Beton Milenium. Jest to zarówno płyta laminowana, jak również blat kuchenny. Dekor ten podkreśla chłód wnętrza i kojarzy się z klimatami Szwecji czy Norwegii. Beton Milenium doskonale komponuje się zarówno z dekorami drewnopodobnymi, które go ocieplają, jak również z unikolorami, które wydobywają jego surowość.

Niesłabnący efekt ciepłego drewna

Nie słabnie popularność dekorów, które oddają urok drewna. Propozycje dekorów drewnopodobnych, zwłaszcza dębów, to zdecydowanie najszersza oferta płyt dedykowanych współczesnym meblom. – Jedną z najciekawszych propozycji jest Dąb Artisan, który idealnie podkreśla słoje i rysunek drewna. Podobne cechy ma Dąb Rzym - z jednej strony zachwyca jasną kolorystyką, a z drugiej zaskakuje świetnie zarysowanymi usłojeniami i ciekawą strukturą – zauważają specjaliści Ablera.

Nowoczesne dekory industrialne

Interesującym wyborem mogą być też płyty w dekorach tzw. fantazyjnych. Przykładem może być dekor Hong Kong, który doskonale sprawdzi się w biurze czy restauracji.

Wszystkie dekory płyt meblowych można zobaczyć na www.abler.pl oraz w lokalnym oddziale firmy, jak również na www.swisskrono.pl.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%