Zamknij

Czy warto zainwestować w ekogroszek najwyższej jakości?

13.56, 07.02.2022 materiał partnera Aktualizacja: 13.57, 07.02.2022

Ogrzewanie na ekogroszek cieszy się dużą popularnością wśród dostępnych metod grzewczych. Wielu właścicieli kotłów z paleniskiem retortowym zastanawia się jednak, jakim opałem ogrzać swoje pomieszczenia. Kluczowe jest nie tylko dobre źródło ciepła, ale również wpływ na środowisko naturalne. Jeśli zastanawiasz się, czy lepiej wybrać tani ekogroszek, czy dobry ekogroszek workowany Extra Premium +, zapoznaj się z poniższym artykułem.

Ekogroszek – co to jest?

Ekogroszek to rodzaj naturalnego paliwa wykorzystywanego w celach grzewczych, które pozyskuje się z węgla kamiennego. Dla wielu osób materiał ten jest uosobieniem nowoczesnych metod grzewczych, które są przyjazne dla środowiska naturalnego. O sukcesie ekogroszku zadecydowała jego atrakcyjna cena, ale też parametry fizyczne, które sprawiają, że jest to bardzo dobre źródło ciepła.

Jakie zalety ma ekogroszek?

Istnieje kilka cech, które wyróżniają dobry ekogroszek. Przede wszystkim jest to zdecydowanie niższy od tradycyjnego węgla stopień spiekalności. Parametr ten wyznacza podatność węgla na koksowanie, czyli tworzenie spieków w procesie spalania. Określa się go za pomocą wskaźnika RI – im jest on niższy, tym lepsza jakość opału. Dobry ekogroszek w workach ma RI nieprzekraczające 20 jednostek. Wyższe wartości nie tylko zmniejszają wydajność opału, ale przy długotrwałym stosowaniu mogą także doprowadzić do awarii kotła. Warto więc zainwestować w ekogroszek z niskim indeksem rogi (RI).

To jednak nie koniec, ponieważ godny zaufania ekogroszek charakteryzuje się też niewielką zawartością siarki oraz miału. Ma to szczególne znaczenie nie tylko dla środowiska, ale również dla użytkowanego kotła. Ekogroszek można wykorzystywać bez obaw w urządzeniach z automatycznym dozownikiem węgla.

Dobrej jakości ekogroszek w połączeniu z nowoczesnym kotłem to rodzaj ogrzewania, który pozwala ograniczyć ilość gazów cieplarnianych emitowanych do atmosfery. Podczas jego spalania nie powstaje szkodliwy dla zdrowia smog, który w okresie grzewczym staje się dużym problemem wielu polskich miejscowości. Aby jednak opał był przyjazny dla środowiska, warto sięgnąć po ekogroszek pakowany z jak najniższym parametrem siarki. Tak, aby podczas jego spalania do atmosfery była emitowana jak najmniejsza ilość gazów cieplarnianych potęgująca smog.

Ekogroszek w workach Extra Premium + - dlaczego warto?

Jak sama nazwa wskazuje, ekogroszek Extra Premium + to opał najwyższej jakości, który wyróżnia się na tle pokrewnych produktów wieloma atutami. Przede wszystkim ma on zdecydowanie mniejszą zawartość popiołu od innych ekogroszków, która sięga maksymalnie 4 proc. Dzięki temu konserwacja i czyszczenie kotła są mniej wymagające dla jego użytkowników.

Ekogroszek Extra Premium + powstaje z najlepszych gatunków węgla, który w procesie produkcji poddawany jest dokładnemu oczyszczaniu i wzbogacaniu. To właśnie dlatego paliwo to ma najniższą zawartość popiołu na rynku, a jednocześnie -  bardzo wysoką kaloryczność. Co istotne, ekogroszek Extra Premium + ma najniższy stopień spiekalności.

Jakie zalety ma korzystanie z ekogroszku Extra Premium +? Jest to najlepszy wybór dla osób, które poszukują przyjaznych dla środowiska metod ogrzewania. Zakup produktu z wyższej półki wbrew pozorom może oznaczać także spore oszczędności. Jak to możliwe? Wysoka kaloryczność ekogroszku Extra Premium + sprawia, że ma on wysoką wydajność. W efekcie na dogrzanie tych samych pomieszczeń zużyjesz zauważalnie mniej opału. Warto więc zainwestować w ekogroszek Extra Premium +.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%