Zamknij

Dlaczego warto się ruszać?

13:52, 27.09.2018 | materiały partnera
Skomentuj

Sport to zdrowie i zawsze powinniśmy znaleźć na niego czas. Najczęstsze postanowienie noworoczne to właśnie postanowienie, że od nowego roku zaczniemy ćwiczyć. Jednak prawda jest taka, że często znajdujemy jakąś wymówkę. Może jednak jak zapoznacie się z tym tekstem, to znajdziecie motywację do tego, aby ruszyć się z kanapy.

Małymi krokami do przodu

Nikt wam nie karze od razu przebiec maratonu, nikt nawet nie mówi, że sport musicie zacząć od ogromnego wysiłku. Najlepiej jest wszystko robić małymi kroczkami. Jeśli jesteście całkowicie asportowi, to przez pewien czas wystarczą nawet spacery. Z tych przyjemniejszych możliwości, możecie wybrać jeszcze rower. Jednak tak naprawdę, to każdy powinien znaleźć dla siebie to, w czym czuje się najlepszy. Może to będzie jazda na rolkach, desce, pływanie albo dłuższe wycieczki piesze.

Powoli pokonując kolejne swoje słabości, zobaczycie, że to przynosi ogromne efekty. Jednak w pewnym momencie przychodzi gorszy czas i nagle znajduje się masa powodów, aby nie ćwiczyć. Wtedy najsilniejszą bronią będzie motywacja, a powody do motywacji, to na przykład:

Piękne ciało

Uprawiając sport, nie tylko poprawiacie swoją kondycję, ale co zapewne jest szczególnie ważne dla pań, poprawiacie swój wygląd. Wasza skóra jest elastyczniejsza, znikają rozstępy, a o cellulicie możecie zapomnieć na długi czas. Wasza skóra zostanie też oczyszczona z toksyn. Dlatego, jeśli dotychczas ktoś męczył się przykładowo z trądzikiem, to może czas zamienić stosy kremów na ćwiczenia?

Lepsze samopoczucie

Po całym dniu w pracy całe ciało jest przepełnione nerwami. Ile razy było tak, że po powrocie do domu mieliście ochotę trzasnąć drzwiami, rzucić czymś albo uderzyć tak, żeby móc się wyżyć. Zamiast tak skrajnie wyzwalać emocje, lepiej jest się przebrać w sportowy strój i po prostu ruszyć przed siebie albo nawet wykonać kilka ćwiczeń w domu. Pozbędziecie się stresu, a za to zauważycie takie efekty, jak radość z ćwiczeń i przyjemność.

Zdrowe ciało

Może nie jest to dla każdego bardzo przekonujący argument, bo na to pracuje się przez dłuższy czas, ale może docenią to ci, którzy często źle się czują, mają słabą kondycję i problemy z oddychaniem, czy też takie choroby, jak nadciśnienie, czy cukrzyca. Aktywność fizyczna pozwala dotlenić organizm i zmniejsza ryzyko zachorowania na różne choroby, a także zwiększa naszą odporność. Nawet 15 – 20 minut dziennie daje już efekty.

Jak się przygotować do ćwiczeń?

Tak naprawdę nie potrzeba żadnych wielkich przygotowań. Jednak czasem będzie potrzebny wam jakiś sprzęt albo ubranie. Warto zainwestować w odzież i obuwie dedykowane dla sportu, czy profesjonalne urządzenia, aby uniknąć wypadków, czy innych nieprzyjemności, będących na przykład konsekwencją noszenia złych butów. Istnieje wiele sklepów, które mają ofertę specjalnie przygotowaną dla sportowców, jednym z nich jest https://kronos-shop.pl/.

Jeśli wszystko będzie robione poprawnie, to uprawianie sportu będzie owocowało świetną kondycją, samopoczuciem, no i wyglądem. Warto więc skusić się, chociażby na ten pierwszy kroczek i potem wytrzymać 3 – 4 tygodnie, aby przekonać się, że można osiągnąć świetne efekty.

(materiały partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone