Zamknij

Ekspozycja w dobrym guście. Doradzamy, jakie ramy nadają się do małych obrazów

10:12, 08.10.2018 | materiał partnera
Skomentuj

Jeśli zajmujesz się tworzeniem wystaw prac, z pewnością nieraz miałeś do czynienia z obrazami o niestandardowych wymiarach lub kształtach. Jak sobie radzić, kiedy trzeba obramować dzieło innej wielkości, niż pozostałe? Czy istnieją ramy, wewnątrz których nawet małe obrazy będą się ładnie prezentować? Odpowiedzi i liczne porady znajdziesz poniżej.

Wiele ram, jeden kolor przewodni. Tym się kieruj, planując wystawę

Kiedy na jednej wystawie mają się znaleźć różne elementy, mamy utrudnione zadanie. Trzeba tak rozplanować dobór ekspozytorów, żeby wszystkie prace były równie widoczne. Pamiętajmy, że mniejsze obrazy wymagają większej uwagi, dlatego przeznaczmy na nie odpowiednią ilość miejsca. Czy to na ścianie, czy na sztaludze lub specjalnym stojaku, eksponaty niewielkich rozmiarów mogą się rewelacyjnie prezentować. Jeśli mamy do czynienia z pracami na papierze, niezbędne będą ramy do obrazów. Nadadzą one spójność całej wystawie, również w przypadku, kiedy poszczególne dzieła odbiegają od siebie tematycznie.

Wskazane jest, żeby ramy użyte do jednej ekspozycji były tego samego koloru, wykonane z jednolitego materiału. Raczej odradza się łączenie drewna z aluminium czy pastelowych odcieni z wyrazistymi, bo takie kontrasty odwracają uwagę od sedna, czyli obrazów. W sklepie Ramy Kultury zamówimy systemy wystawiennicze, w tym ramy o wielkościach od 9x13 cm aż do 70x100 cm. Są to starannie wykończone, eleganckie ramy, które w zależności od rodzaju posiadają zabezpieczające przeszklenie (idealne, gdy chcemy obramować rysunki) oraz zawieszkę na klipsie.

Kup uniwersalne ramy do obrazów. Użyjesz ich wielokrotnie

Każda wystawa rządzi się swoimi prawami. Czasem umieszczamy obrazy blisko siebie, niemal nakładając na siebie ramy. Innym razem jedna praca zdobi całą ścianę, skupiając uwagę oglądających wyłącznie na sobie. Na tym polega artyzm i zjawiskowy wymiar wystaw, aby zawsze uzyskać inny efekt i jeszcze bardziej zaskoczyć odbiorców. Organizując liczne ekspozycje dobrze jest dysponować ramami na obrazy, przeznaczonymi do wielokrotnego użytku. Mogą to być modele aluminiowe, odporne na stłuczenia. Czarne, złote, białe – wybór jest duży. Istotne, żeby rama podkreślała dzieło. Nie może go przytłaczać ani zbytnio przyciągać wzroku. Wybierzmy stonowane kolory i różne wymiary. Wówczas zawsze będziemy przygotowani na stworzenie ekspozycji i nic nas nie zaskoczy. W znakomite jakościowo, wytrzymałe ramy do obrazów zaopatrzysz się w sklepie Ramy Kultury.

(materiał partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone