Zamknij

Chcesz płacić kartą w taksówce? Teraz masz taką możliwość

12:27, 28.11.2018 | materiał partnera
Skomentuj

Rynek taksówkowy w Polsce w ostatnich latach przeżywa prawdziwy rozkwit. W ciągu ostatniej dekady notuje on wzrost aż o 30 procent! Skąd takie zainteresowanie taksówkami? Kim są klienci taksówek? W jakich polskich miastach realizowanych jest najwięcej kursów? Przyjrzyjmy się danym z polskiego rynku z 2018 roku.

Jak wynika z raportu przygotowanego przez polską Sieć Taxi 19 123, aż 80 kursów taxi zamawianych jest w 20 największych polskich miastach. W czołowej piątce znajduje się Warszawa, Kraków, Poznań, Gdańsk i Wrocław. Każdego dnia z płatnych przejazdów korzysta aż 400 tysięcy.

Kim jest statystyczny pasażer taksówki?

Z dotychczas przeprowadzonych badań rynkowych wynika, że taksówkami najczęściej jeżdżą mężczyźni w wieku od 25 do 40 lat. Co prawda kobiety również nie stronią od tego typu usług, ale robią to zdecydowanie rzadziej. Najczęściej wzywają taxi po wieczornym wyjściu, po długim dniu w pracy czy wracając z randki. Przedstawiciele płci męskiej za to korzystają z usług korporacji taksówkarskich na wyjazdach służbowych. Podróżując po Polsce łatwiej jest zrezygnować z jazdy własnym samochodem na rzecz samolotu lub pociągu, jako że pokonanie setek kilometrów przy pomocy tych dwóch środków transportu jest dużo szybsze i mniej męczące.

Wypadałoby jeszcze w tym miejscu dodać, co zazwyczaj przekonuje nas do tego, by zdecydować się na zamówienie taksówki z takiej firmy a nie innej. Aż 85 proc. ankietowanych przyznało, że w wyborze przewoźnika kierują się wyłącznie ceną. Część z nich zwraca też uwagę na to, by za usługę dało się zapłacić przy użyciu karty płatniczej lub mobilnej aplikacji.

Płatności bezgotówkowe coraz popularniejsze

Jeszcze w 2016 roku płatności bez użycia gotówki wybierało jedynie 35 proc. podróżujących taksówkami. Obecnie liczba ta zdecydowanie wzrosła. Aktualnie ponad połowa osób zamawiających taxi wyraża chęć dokonania bezgotówkowej opłaty za kurs. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich pasażerów, taksówkarze montują w swoich samochodach terminale płatnicze, a także zaczynają korzystać z systemu płatności online. Minus tego rozwiązania jest taki, że technologia czasem z różnych przyczyn odmawia nam posłuszeństwa. Aby uniknąć problemów związanych z działaniem terminala, kierowcy taxi inwestują w kompleksowe ubezpieczenie, z którego pokrywane są koszty usunięcia ewentualnych usterek tego typu sprzętu.

Chcesz dowiedzieć się więcej o cheap taxi insurance uk – polisie popularnej na Zachodzie? Kliknij w powyższy link i sprawdź, dlaczego warto się w nią zaopatrzyć.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz