Zamknij

Jak wyposażyć akwarium?

13:08, 29.11.2018 | materiały partnera

Jednym z najpopularniejszych pomysłów na zwierzątko domowe, jest rybka, a raczej całe akwarium z rybkami. Zazwyczaj ludzie wybierają je dlatego, że nie wymaga tyle uwagi, co koty, czy też psy, potrzebne jest mniej miejsca i jest to tańsze rozwiązanie. Do posiadania takiego akwarium jednak również należy się przygotować.

Na początek nieco planowania

Najprościej będzie zrobić wszystko na spokojnie. Nawet jeśli ktoś bardzo chciałby mieć rybki, to i tak musi się przygotować, że od czasu, gdy pojawi się u niego akwarium, do czasu, gdy pojawią się rybki, minie co najmniej kilka dni.

Pierwszym krokiem, będzie więc rozplanowanie kilku ważnych aspektów. Po pierwsze trzeba wiedzieć, jakie akwarium zostanie wybrane. Zakładając, że będzie to pierwsze akwarium, lepiej będzie, jeśli wybierzesz mniejsze, około 25 – 30 litrowe, na którym nauczysz się wszystkiego, co związane z akwarystyką. Potem będziesz mógł je dowolnie zwiększać. Ważny będzie także kształt, a możesz spotkać się z różnymi akwariami. Lepiej jest wziąć tradycyjne, w kształcie prostokąta, ponieważ najprościej się je czyści. No i pozostaje decyzja, gdzie je umieścisz. Jeśli nie chcesz walczyć z glonami, to lepiej będzie, jeśli wybierzesz jakiś ciemniejszy kąt.

Co kupić?

Pora na małe zakupy. Akwarium to nie tylko sztuczny zbiornik dla rybek, rybki i woda, lecz także kilka dodatkowych elementów, które tym rybką umożliwią normalne funkcjonowanie. Będą to więc:

• Akwarium – żeby rybki miały miejsce do pływania,

• Filtr – do oczyszczenia wody,

• Grzałka – dla zachowania odpowiedniej temperatury,

• Pokrywa z oświetleniem – zapewni odpowiednią ilość światła,

• Siatka do odławiania – będzie nam potrzebna, na przykład w czasie czyszczenia akwarium,

• Czyścik do szyb,

• Odmulacz dna – muł i glony, to zmora akwariów,

• Tło do akwarium

• Podłoże – podłoże nie może być byle jakie, tylko specjalne dla akwarium, ponieważ może złe, może zatruć wodę.

Tych elementów uzbierało się naprawdę sporo. Wszystko jednak można zdobyć tak naprawdę w jednym miejscu. Do wyboru jest zarówno sklep stacjonarny, jak i internetowy. Możesz na przykład skorzystać z oferty na stronie tego sklepu https://www.plantica.pl/produkty/filtracja i zdecydować, co będzie dla ciebie najlepsze.

Zestawienie to nie zawierało rybek, ponieważ one znajdą się w akwarium dopiero po kilku dniach, dlatego że środowisko w akwarium musi przygotować się na przyjęcie rybek. Poziom ph wody i jej czystości się unormuje, a także uzyska ona odpowiednią temperaturę. Dzięki temu rybki będą miały odpowiednie warunki do rozwijania się.

Przyszykuj akwarium

Teraz już tylko wystarczy położyć akwarium w odpowiednim miejscu i na początek je wyczyścić. Należy to robić ciepłą wodą, bez żadnych chemikaliów, aby potem nie zanieczyściły one wody. Może to być groźne dla rybek. Pozostaje nam jeszcze włożyć pozostałe elementy, jakieś rośliny do akwarium, dodatkowe elementy i po kilku dniach możemy wpuszczać rybki.

Każdy, kto miał akwarium, wie, że zwykłe patrzenie się na akwarium i obserwowanie, jak pływają te stworzenia, sprawia dużo przyjemności. Dlatego właśnie akwarystyka jest pasją wielu osób.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone