Zamknij

Jak wybrać odpowiedni lokal?

07:36, 18.04.2019 | artykuł sponsorowany

Masz małą firmę i szukasz lokalu? Dobrze się składa, mamy dla Ciebie kilka porad, dzięki którym szybko i bez zbędnego szukania znajdziesz najlepszą ofertę dla siebie. Wystarczy tylko wyłowić odpowiednie informacje, a lokale do wynajęcia (Wrocław lub inne duże miasto będzie trafionym wyborem) staną się źródłem Twojego sukcesu.

Czym jest lokal użytkowy?

Lokale użytkowe mają inne przeznaczenie niż mieszkanie czy pomieszczenie gospodarcze. Najczęściej ich funkcją jest służenie za biuro, gabinet specjalistyczny, sklep albo magazyn. Ponadto taki typ budynku czy pomieszczenia musi spełnić szereg surowych norm, żeby można było w nim spokojnie pracować. Standardy te zależne są od przeznaczenia lokalu. Inne wymogi musi spełniać biuro, a inne szkoła lub gabinet lekarski. Przykładowe warunki stawiane lokalom użytkowym to:

  • Wysokość pomieszczenia
  • Wielkość pomieszczenia
  • Przystosowanie lokalu do osób niepełnosprawnych
  • Wielkość drzwi
  • Rodzaj oświetlenia
  • Spełnienie przepisów przeciwpożarowych i sanitarnych

Po czym poznamy dobry lokal?

Nie tylko normy są wyznacznikiem dobrej jakości lokalu użytkowego, chociaż są one najważniejsze. Musimy także zwrócić uwagę, czy pomieszczenia są dostosowane do naszej działalności. Nie każdy wynajmujący pozwoli przerobić je zgodnie z naszymi potrzebami. Najłatwiej dostosować lokal pod biuro, ponieważ ten typ działalności nie ma surowych wymagań. Ponadto, aby wydzielić przestrzeń pracownikom, wystarczą ruchome ścianki działowe albo długie biurko z separatorami. Kolejne kwestie to wyposażenie zapewniające komfort pracy. Mowa o klimatyzacji, ogrzewaniu i części sanitarnej. Lokale użytkowe do wynajęcia we Wrocławiu spełniają wysokie standardy, a ich wybór jest szeroki – od podstawowych, do ekskluzywnych.

Gdzie szukać lokalu użytkowego?

Lokali użytkowych najlepiej szukać tam, gdzie mamy największe szanse na pozyskanie dużej liczby klientów. Zanim podejmiemy decyzję o wynajmie warto zrobić research, który wzbogaci nasza wiedzę o wygląd sieci miejscowych usług. Celujmy tam, gdzie zauważymy najmniej ofert. Jeśli myślimy w szerszym zakresie i bierzemy pod uwagę nie tylko jedno konkretne miasto, ale również inne, to warto rozglądnąć się we Wrocławiu – lokale użytkowe do wynajęcia są tam w atrakcyjnych cenach.

Odpowiedni lokal szansą na sukces

Dobrze prezentujący się lokal jest wizytówką naszej działalności. Nie pozwólmy, aby klienci zmienili o nas zdanie z powodu zaniedbań. Różny jest stan lokali użytkowych (Wrocław ma oferty o szerokim przekroju). Jeśli skusimy się na tańszą opcję, postarajmy się ją dostosować do wysokich standardów wizualnych, żeby klienci zawsze miło nas wspominali. Czasami wystarczy kilka zmian kosmetycznych, a lokal po przejściach odzyska swój dawny blask. Miejmy na uwadze, że stan lokalu wpływa nie tylko na klientów. Dobrze urządzone biuro może znacząco podnieść wydajność pracowników.

Co się składa na ceny lokali użytkowych?

Na cenę najmu ma wpływ wiele czynników. Podstawowym jest powierzchnia lokalu. Aby nie zgubić się w cenach za metr kwadratowy, warto prześledzić lokalne ogłoszenia i wyliczyć średnią. W następnej kolejności patrzymy na koszta dodatkowe, które będą towarzyszyły nam przez cały okres najmu, czyli czynsz i rodzaj ogrzewania. Najtańszym wariantem będzie ogrzewanie miejskie, najdroższym elektryczne lub własny piec gazowy. Na ceny składać się może również stopień przystosowania i dzielnica Wrocławia – lokale użytkowe, z których będą korzystać niepełnosprawni, muszą mieć specjalne podjazdy i szerokie drzwi.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)
REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone