Zamknij

Warszawski ortodonta radzi – jaki aparat na zęby wybrać?

07:30, 20.04.2019 | artykuł sponsorowany

Leczenie ortodontyczne pozwala na poradzenie sobie z różnymi, często bardzo uciążliwymi dolegliwościami i sprawdza się zarówno u dzieci, jak również osób dorosłych. Nie ulega wątpliwości, że najważniejszą rolę w całym tym procesie odgrywa aparat na zęby, który możesz dobrać pod kątem indywidualnych preferencji. Dowiedzmy się, co na ten temat mówi warszawski ortodonta i jakie rozwiązanie poleca Ci w procesie leczenia!

Ortodonta z Warszawy – w jakich problemach Ci pomoże?

Zanim jednak przejdziemy do procesu leczenia i wyboru aparatu na zęby, dowiedzmy się, czym tak naprawdę zajmuje się ortodonta w Warszawie. Otóż jak się okazuje, jest to specjalista, którego działania wychodzą poza zakres usług stomatologa – zajmuje się on bowiem bardziej zaawansowanymi problemami, związanymi z uzębieniem, a także jest w stanie skorygować różnego rodzaju wady zgryzu czy problemy szczękowo-kostne. Do jego zadań należy między innymi wyeliminowanie takich problemów i dolegliwości, jak:

  • wady zgryzu,
  • przewlekłe oddychanie przez usta,
  • niewłaściwe ułożenie i kształt zębów,
  • nachodzenie na siebie zębów i szpary między nimi,
  • wady wymowy,
  • asymetria w rysach twarzy,
  • za mocno wysunięta lub schowana broda.

Oczywiście zakres tych usług jest o wiele szerszy, a ortodonta ze stolicy naszego kraju, mając do dyspozycji najnowocześniejsze aparaty ortodontyczne, jest w stanie zapewnić Ci kompleksowe leczenie nawet tych bardziej skomplikowanych problemów.

Jaki aparat na zęby możesz wybrać?

Wybór i założenie aparatu na zęby to bardzo ważny etap w leczeniu ortodontycznym – następuje on po konsultacji z warszawskim ortodontą, a także przeprowadzeniu wszelkich niezbędnych badań i oczywiście po ustaleniu planu leczenia przez specjalistę. Aparatów, które są popularne wśród pacjentów, nie ma zbyt wiele – nie chodzi tu jednak o ilość, a przede wszystkim jakość. Co możesz wybrać?

  • Aparat na zęby metalowy – dobry ortodonta z Warszawy, poleci Ci go przede wszystkim w sytuacji, gdy nie zależy Ci na przesadnej estetyce uśmiechu podczas leczenia i wtedy, gdy posiadasz mniejszy budżet. Metalowe aparaty ortodontyczne są bowiem dużo bardziej widoczne na zębach od innych, powodując tzw. „stalowy uśmiech”, jednak są przy tym rozwiązaniami zdecydowanie najtańszymi. Oczywiście działają tak samo, jak inne i są obecnie najpopularniejsze – wynika to również z faktu, że korzysta się z nich od bardzo długiego czasu.
  • Aparat na zęby estetyczny – to rozwiązanie, które jest alternatywą w stosunku do metalowego aparatu szczególnie dla tych osób, które chcą, aby był on niewidoczny na zębach. Zarówno wchodzące w skład tej grupy aparaty kryształowe, jak i porcelanowe doskonale komponują się z zębami i jednocześnie są w stu procentach skuteczne. Trzeba jednak przyznać, że są to rozwiązania najdroższe, dlatego warto zastanowić się nad ich zakupem.
  • Aparat dla osób z alergią – jest to specjalne rozwiązanie dla osób, które cierpią z powodu alergii i nie mogą skorzystać z powyższych rozwiązań. Zamki tego aparatu wykonane zostały z tytanu, a więc materiały biokompatybilnego, który nie wchodzi w żadne reakcje z organizmem – to z kolei sprawia, że jest w pełni bezpieczny dla zdrowia, również alergików.

Wymienione wyżej aparaty na zęby to rozwiązanie montowane na stałe, a konkretniej – na okres około 2 lat. W tym czasie nie zdejmuje się ich z zębów. Są jeszcze do Twojej dyspozycji aparaty ruchome, jednak o korzystaniu z nich decyduje ortodonta z Warszawy. Ze względu na schorzenie i chęć uzyskania konkretnych efektów, czasami noszenie aparatu ruchomego będzie niewskazane.

Co wybrać?

Jak widzisz wybór ogranicza się do czterech modeli aparatów, a w przypadku braku problemów z alergią tak naprawdę do trzech. Wybierz model, który będzie dla Ciebie najlepszy pod względem estetyki oraz ceny – jeżeli chodzi bowiem o efekty leczenia, każdy z nich działa tak samo. Ewentualną decyzję możesz skonsultować ze swoim warszawskim ortodontą.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)
REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone