Zamknij

Zamieniamy dźwięki na pismo czyli o transkrypcjach

13:19, 29.04.2020 | materiały partnera

Chcąc wyjaśnić prosto i rzeczowo słowo transkrypcje, najłatwiej można byłoby rzec, iż jest to przekształcanie nagrania audio lub też audiowizualizacji w tekst. Mamy więc coś nagrane i wystarczy jedynie zamienić to na formę tekstową. Wydaje się być to takie banalne, ale w rzeczywistości wcale takim nie jest. Osoby, które nie mają w tym doświadczenia i wiedzy, nie są w stanie w odpowiedni sposób odwzorować i wykonać takiej pracy, a jeśli chodzi o same transkrypcje sądowe, tutaj mogą jedynie pracować osoby, które są w tej kwestii odpowiednio wykwalifikowane. W tym artykule chcielibyśmy wziąć transkrypcje pod lupę, zastanawiając się nad tym dokładnie, jak wygląda nad nimi praca i jak konkretnie dźwięki zamieniane są na pismo.

Kto korzysta z transkrypcji?

Na rynku istnieje wiele firm, które świadczą usługi transkrypcji. Wydawać by się więc mogło, iż grono takich klientów jest stosunkowo małe, ale w rzeczywistości, transkrybenci mają ręce pełne roboty. Takie usługi skierowane są głównie do prawników, lekarzy, dziennikarzy,a także studentów czy też wszystkich tych osób, które potrzebują odpowiedniego przełożenia dźwięku na słowo pisane. Transkrypcje www.transkrypcjesadowe.pl pozwalają nam zaoszczędzić mnóstwo czasu. Jeśli chcemy bowiem coś znaleźć, do czegoś się odnieść, coś wykorzystać, nie musimy przesłuchiwać całego nagrania, ale odnieść się do konkretnej części tekstu. Transkrypcja musi być czytelna, jak również i w taki sposób stworzona jako tekst, by wszelkie informacje można było w niej szybko i bezproblemowo odnaleźć. Dla przykładu - przeanalizowanie całego wywiadu w formie nagrania byłoby zdecydowanie dłuższe, niż analiza gotowej transkrypcji. Tak istotne jest więc to, by była ona odpowiednio wykonana, a wtedy jest w stanie spełnić swoje zadania najlepiej, jak tylko to możliwe.

Wykorzystywanie transkrypcji sądowych

Jedną z opcji, która wykorzystuje transkrypcje niezwykle często, są sądy. Firmy, które oferują takie usługi, w swoich wachlarz posiadają między innymi przepisywanie e - protokołów, jak również i wszelkich innych nagrań sądowych. Takie rozwiązania są bardzo często niezwykle dużym wsparciem dla prawnika, jak również i dla jego klienta. Firmy oferujące tego typu usługi są dla sądownictwa niezwykle ważne. W przypadku e - protokołów, tworzone są teksty z nagrań z rozpraw sądowych, bo o ile jeszcze kilka lat temu tworzono teksty z rozprawy w trakcie jej trwania, o tyle w chwili obecnej, aby skrócić czas, wszystko jest nagrywane. W wielu jednak sytuacjach okazuje się, że posiadanie takiego tekstu ma niezwykle duże znaczenie dla sprawy i może być na przykład niezwykle pomocne dla prawników, a tym samym i dla klientów. Co więcej, bardzo często nagrania rozmów stanowią dowód na rozprawie i wtedy również takie transkrypcje stanowią jak najbardziej dobry wybór, na jaki należałoby postawić.

Wybór odpowiedniej firmy do przeprowadzania transkrypcji

Jeśli wybieramy firmę, która przeprowadza transkrypcje www.transkrypcjesadowe.pl/1_6_transkrypcje, niezwykle ważnym elementem jest to, by postawić na prawdziwych profesjonalistów, a więc takie osoby, które mają w tym temacie stosowną wiedzę, jak również i doświadczenie. W przypadku transkrypcji sądowych, usługi takie obejmują więc zarówno tworzenie e - protokołów, jak również i nagrań prywatnych, które często mogą stanowić ważną rzecz, gdy chodzi o rozprawę sądową. Kiedy w 2010 roku wprowadzono w sądach audio - wizualne zapisy, zapotrzebowanie na transkrypcje wzrosło diametralnie i wiele kancelarii prawniczych z usług takich właśnie firm z chęcią korzysta.

Co charakteryzuje dobrą firmę oferującą transkrypcje?

Jak wiadomo, jedna firma drugiej nie jest równa, a więc jeśli chcemy postawić na jak najwyższą jakość usług, musimy przede wszystkim wybrać firmę, która charakteryzuje się określonymi cechami. Co stanowi więc kluczowe znaczenie? Na pewno terminowość, dokładność i poufność.Doskonałe wiemy, jak ważny jest czas, szczególnie w przypadku rozpraw sądowych. Prawnicy, aby przygotować się do danej rozprawy, muszą wcześniej posiadać odpowiednie do tego materiały. Posiadając takie nagrania w formie pisemnej, mogą to zrobić dokładniej i bardziej precyzyjnie, ale wtedy, gdy mają takie dokumenty w stosunkowo szybszym czasie. Terminowość więc stanowi tutaj kwestię nadrzędną. Istotne znaczenie ma oczywiście także dokładność, a więc jeśli zlecamy danej firmie takie usługi, wszystko powinno być wykonane perfekcyjnie w każdym tego słowa znaczeniu. Czasami małe detale i szczegóły są niezwykle istotne, a więc taka firma powinna w 100% potrafić dane nagranie odwzorować. I oczywiscie poufność to trzecia cecha, na jakiej należy się skupić szczególnie, bowiem wiele informacji nie może dostać się w niepowołane ręce, a więc o to należy zadbać w pełni.

Stawiając na transkrypcje, można otrzymać najwyższą jakość usług, która zagwarantuje to, na czym najbardziej nam zależy. Istotne znaczenie ma na pewno firma, która takie usługi świadczy i na tym właśnie należy skupić się w pierwszej kolejności.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop