Zamknij

Obuwie robocze i damskie – na co zwrócić uwagę?

09:54, 13.05.2020 | Materiały partnera
Skomentuj

Obuwie robocze to przede wszystkim inwestycja w nasze bezpieczeństwo. Warto dopasować buty do warunków, w których pracujemy. Wygoda pomaga w wykonywanych zadaniach i dzięki temu nie ryzykujemy zdrowia. Jak je dobrać i czym się charakteryzuje, dowiesz się poniżej.

1.      Czym jest obuwie robocze?
2.      Czym się charakteryzuje?
3.      Jak wygląda oferta dla Pań?

Czym jest obuwie robocze?

Wszelkie obuwie robocze przeznaczone jest do prac fizycznych bez obawy, że ulegniemy jakiemuś wypadkowi. Chronią stopę przed urazami mechanicznymi jak również przed substancjami żrącymi, toksycznymi czy skutkami działań skrajnych temperatur. Przydatne jest przy pracach montażowo-instalacyjnych, remontowych czy budowlanych. W ofercie różnych sklepów znajdziemy: trzewiki, półbuty, wysokie buty, czy sandały ochronne. Kierując się naszym bezpieczeństwem, możemy przyjąć, że pracując na zewnątrz, najlepiej wybrać trzewiki. Pracując wewnątrz budynków, najlepszym wyborem będą półbuty. Sandały idealnie sprawdzą się  w gorących pomieszczeniach lub na lato.

Czym się charakteryzuje?

Buty robocze odporne są na przecięcia i silne uderzenia. Charakteryzują się solidną i trwałą podeszwą, dzięki której stopie nie wydarzy się nic złego. Często mają wzmocnioną przednią częścią buta, która chroni przed spadającymi przedmiotami. Ważne jest, aby podeszwa była antypoślizgowa i wodoodporna, dzięki czemu nie poślizgniemy się  w miejscu pracy. Innym aspektem jest odporność na temperatury. Na zimę warto używać obuwia ocieplanego, a latem przewiewnego. Buty robocze nie powinny być ciężkie, niezależnie od materiału, z jakiego są wykonane. Warto zapoznać się wcześniej z opisem każdego obuwia, aby być pewnym, że nam posłużą.

Jak wygląda oferta dla Pań?

Buty robocze damskie to trend na 2020 rok, dlatego warto rozejrzeć się za coraz nowszymi modelami, skierowanymi tylko dla Pań. Można znaleźć atestowane klapki, kalosze, trzewiki czy lekkie półbuty. Na stronie https://magrosbhp.pl/kategoria-produktu/obuwie/obuwie-damskie/ można zapoznać się z szeroką ofertą. Każdy typ dopasowany jest do innego typu pracy. Klapki  idealnie sprawdzą się w szpitalach i przychodniach. Sportowe półbuty są wygodne i sprawdzają się w pracach lekkich, gdzie stoi się większość czasu, np. w sklepach.

W internecie można znaleźć wiele rodzajów obuwia, w zależności od materiału podeszwy, jej grubości, wysokości buta, jego usztywnienia, twardości, a także typu wiązania. Najważniejsze to wybrać idealnie dobrane do naszego typu pracy i do stopy, by cieszyć się komfortem i dobrą jakością.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz