Zamknij

Nożyczki w dłoń, czyli jak samodzielnie podciąć grzywkę

08:42, 14.05.2020 | materiały partnera

Grzywka potrafi całkowicie odmienić nasz wygląd. Z pewnością dostrzegą to osoby, które nagle decydują się na tego typu metamorfozę. Niestety grzywka ma też swoje wady, a największą z nich jest fakt, że trzeba często ją podcinać. Nie każda z nas ma tyle czasu i pieniędzy, aby regularnie chodzić na fryzjera na podcięcie grzywki. Z tego powodu wiele osób rezygnuje z tego typu fryzury. Dlatego warto się nauczyć samodzielnie podcinać grzywkę, a nie będziemy musiały z niej rezygnować.

Obcinanie grzywki na mokro czy sucho?

Najwięcej osób podcina grzywkę na mokro, ponieważ uważają, że to najprostsze rozwiązanie. Jednak trzeba pamiętać, że po wyschnięciu włosy zrobią się staną się krótsze. Dlatego trzeba to uwzględnić w czasie podcinania grzywki. 

Jak się zabrać do podcinania grzywki na mokro?

W pierwszej kolejności powinniśmy pamiętać o oddzieleniu grzywki od reszty włosów. Dzięki temu zyskamy pewność, że przypadkiem nie utniemy przypadkowych kosmyków. Najlepiej więc będzie, gdy resztę włosów po prostu zepniemy w koński ogon. To sprawi, że włosy będą bezpieczne, a obcinanie grzywki stanie się zdecydowanie łatwiejsze. Następnie należy zastanowić się, jakiej długości grzywkę chcemy mieć oraz na jakim kształcie nam zależy. Gdy już podejmiemy decyzję, możemy zabrać się podcinanie. Trzeba też pamiętać, że cała czynność powinna się odbywać przez lusterkiem i najlepiej za pomocą profesjonalnych nożyczek fryzjerskich. Tylko wtedy uda nam się dobrze i równo podciąć grzywkę.

A może na sucho?

Wielu fryzjerów uważa jednak, że lepiej obcinać grzywkę na sucho. Dzięki temu zyskujemy pewność, że dobrze wykonamy to zadanie. Niestety w trakcie podcinania grzywki na mokro nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak dokładnie będzie się prezentować nasz grzywka. Natomiast, gdy robimy to na sucho nie musimy sobie nic wyobrażać, tylko od razu wiemy, jak będzie wyglądać nasza fryzura. Natomiast kolejne czynności wykonujemy dokładnie tak samo jak podczas obcinania na sucho. Bez względu na to, jaką metodę wybierzemy, musimy pamiętać o odpowiednich nożyczkach. Tylko wtedy uda nam się dobrze podciąć grzywkę bez uszkodzenia jakichkolwiek kosmyków.

Trudniejszy etap, czyli cieniowanie grzywki

Podcinanie grzywki nie jest takie trudne jakby się mogło wydawać. Problemy zaczynają się jednak wtedy, gdy chcemy ją wycieniować. Jak tego dokonać, aby prezentowała się dobrze? Tak właściwie to wystarczy tylko trzymać je pionowo w stosunku do grzywki i trochę bardziej obcinać co drugie lub trzecie pasemko. Dzięki temu nabierze ona znacznej objętości i wiele osób będzie z tego zadowolonych. Na koniec należy jeszcze pamiętać, że grzywka powinna być dokładnie uczesana, a wtedy końcowy efekt na pewno nas zadowoli.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop