Zamknij

Co zrobić, jeżeli bank odmówił Ci udzielenia kredytu gotówkowego?

15:19, 28.05.2020 | Materiał partnera
Skomentuj

W związku z panującą pandemią wiele osób ma problemy ze źródłem dochodu, niektórzy z nas musieli wstrzymać swoją działalność lub zostali zwolnieni. Aby przetrwać i zapewnić przetrwanie swojej rodzinie, musieli skorzystać z pomocy instytucji finansowej i starać się o wzięcie zobowiązania. Co jednak w przypadku, kiedy bank nie zgodził się przyznać nam kredytu gotówkowego?

Zanim złożymy wniosek do banku o kredyt gotówkowy, przyznający zobowiązanie musimy wziąć pod uwagę fakt, że bankowość zmieniła się ze względu na panującą pandemię. Banki co prawda obniżyły stopy procentowe, jednak procedury zostały bardzo zaostrzone i bez odpowiedniej zdolności kredytowej będziemy mieli problem z uzyskaniem kredytu gotówkowego. Osoby, które prowadzą działalność gospodarczą i są zatrudnione na inną umowę, niż umowa o prace też nie będą mile widziane przez bank i jego decyzja kredytowa może być dla nas niekorzystna. Dlatego, zanim złożymy wniosek, warto dokładnie przyjrzeć się naszej zdolności kredytowej, dodatkowo skonsultować warunki z doradca kredytowym, który pomoże odpowiednio dopracować wniosek.

Kredyt gotówkowy a odpowiednia zdolność kredytowa

Musimy wziąć pod uwagę, że to bank decyduje, czy nasza zdolność kredytowa jest odpowiednia. Dodatkowo w dobie niepewnego czasu bank nie chce ponosić wysokiego ryzyka, dlatego nie będzie przyznawał kredytu niepewnym płatnikom. Odmowa kredytu gotówkowego może nastąpić, gdy nasza zdolność kredytowa niesie za sobą zbyt duże ryzyko. W zależności od instytucji finansowych czynniki wchodzące w skład zdolności mogą się różnic od siebie, jednak można przyjąć, że co do zasady nie różnią się znacznie. W skład zdolności kredytowej wchodzi wiek, miejsce zamieszkania, historia kredytowa, wykonywany zawód, liczba osób zamieszkująca wspólne gospodarstwo domowe, comiesięczne wpływy na konto osobiste i rodzaj umowy, która normuje stosunek pracy. Wszystko to pozwala bankowi określić ryzyko, jakie wynika z przyznania nam kredytu. Jeśli ryzyko jest małe, to bank chętnie przyzna zobowiązanie, jeśli odwrotnie nie mamy co liczyć na jego wsparcie.

Jak wpływa historia kredytowa na ryzyko banku?

Musimy również pamiętać, że bank bardzo wnikliwie prześledzi naszą historię kredytową, jeśli w Biurze Informacji Kredytowej pojawimy się, jako niepewny płatnik nie mamy, co liczyć na przyznanie zobowiązania. W oczach banku jesteśmy kredytobiorcą nie rokującym, który nie spłaca zaciągniętych zobowiązań. Bank dąży do maksymalnego ograniczenia ryzyka, a status niepewnego płatnika bardzo je podwyższa. Niestety bank nie będzie zagłębiał się w naszą sytuację, tylko z automatu wyda decyzję odmowną, a my składając wniosek, musimy się z tym liczyć. Dlatego warto przygotować się na taką ewentualność i prześledzić oferty kredytowe z parabanków, które mogą okazać się bardzo atrakcyjne i dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb.

Odmowa udzielenia kredytu przez bank – co zrobić?

Jeśli dostaniemy odmowę kredytu gotówkowego w jednym banku, możemy składać wnioski w następnym, być może otrzymamy zobowiązanie, w którymś z nich. Możemy także złożyć wniosek w instytucjach pozabankowych, które mają skrócone procedury i szybko przyznają pieniądze szczególnie nowym klientom. Dlatego, jeśli zależy nam na czasie, gdyż jesteśmy w sytuacji podbramkowej, warto skorzystać z oferty instytucji para bankowych, które działają na innych przepisach prawnych, niż prawo bankowe i mają większą dowolność w weryfikowaniu wniosków i czasie trwania procedur. Dodatkowo możemy skorzystać z kredytu gotówkowego online, czy tego standardowego i po kilkudziesięciu minutach mieć pieniądze na naszym koncie osobistym. Jednak musimy pamiętać, że w przypadku kredytów gotówkowych z firm pozabankowych, bardzo ważnym jest terminowe spłacanie zobowiązań.

Kredyt gotówkowy w parabanku – jak wybrać najlepszą ofertę?

Pożyczki oferowane przez instytucje bankowe są bardzo popularne i Polacy bardzo chętnie z nich korzystają. Nie tylko ze względu na skrócone procedury i szybkie rozpatrywanie wniosku, ale także ze względu na promocyjne oferty. Jednak, w jaki sposób wybrać tą najlepszą? Można skorzystać z pomocy doradcy kredytowego, który pomoże nam dostosować ofertę do naszych możliwości albo możemy skorzystać z rankingu kredytów gotówkowych, który pozwoli porównać wszystkie oferty pod kątem interesujących nas czynników. Jest to szczególnie ważne dla osób, które po raz pierwszy korzystają z kredytów pozabankowych. Pozwala to im na zdobycie odpowiedniej wiedzy, która pomoże w dobraniu optymalnych rozwiązań. Należy mieć na uwadze, że każdą pożyczkę należy spłacić zgodnie z harmonogramem spłat. Dodatkowo, jeśli pożyczamy kredyt gotówkowy w sektorze pozabankowym, kary związane z nieterminowym spłacaniem są bardzo dotkliwe i mogą pogorszyć naszą sytuację ekonomiczną. Dlatego chcąc wyjść z trudnej sytuacji finansowej, musimy mieć to na uwadze, gdyż nieroztropne wzięcie zobowiązania, może zaowocować nakręceniem się spirali zadłużenia.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (4)

sửa máy giặt aquasửa máy giặt aqua

0 0

Hãy đóng góp nắp máy lại nhằm máy giặt hoạt động giải trí thông thường. https://mangdichvu.net/san-pham/sua-may-giat-cach-sua-chua-may-giat-aqua/ 13:07, 05.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RodrickRodrick

0 0

I like the valuable info you provide in your articles. I will bookmark your weblog aand check again herre frequently.

I'm quite sure I will learn plenty of new stuff right here!
Good luck for the next!
webpage bids 08:07, 06.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

bảng giá lắp mạng fpbảng giá lắp mạng fp

0 0

Với khách hàng mặt hàng đã có modem chỉ đóng 50.000đ
chi phí kéo cáp. https://mangdichvu.net/lap-mang-fpt-giang-van-minh/ 00:38, 09.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mã lỗi e7 4 máy giặtmã lỗi e7 4 máy giặt

0 0

Sửa máy giặt ko mang nguồn năng lượng điện đi vô. https://mangdichvu.net/sua-may-giat-toshiba-tai-da-nang/ 06:57, 09.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA