Zamknij

Najlepsze religijne prezenty na ślub – co kupić wierzącym nowożeńcom?

13:45, 18.06.2020 | materiały partnera

Koperty z pieniędzmi wydają się praktycznym, ale dość formalnym i bezosobowym prezentem. Więcej pozytywnych emocji próbujemy przekazać nowożeńcom, wręczając im dodatkowo kwiaty, te jednak są nietrwałe i kłopotliwe w transporcie. Zamiast nich warto podarować świeżo upieczonym małżonkom coś wyjątkowego, wybrać upominek z wartościowym przesłaniem. Jeżeli zastanawiacie się, co z okazji ślubu wręczyć w prezencie wierzącej parze, świetnym pomysłem okażą się akcesoria religijne upamiętniające zawarcie sakramentu Małżeństwa i będące drogowskazem na nowej drodze życia.

Artykuły religijne z wizerunkiem Świętej Rodziny

Obrazki, ikony, płaskorzeźby i figury z wizerunkiem Świętej Rodziny emanują dobrocią, ciepłem i radością z bycia razem. Takie religijne prezenty na ślub niosą ze sobą ładunek wielu pozytywnych uczuć. Przypominają o Bożej opiece i wstawiennictwie świętych. Są symbolem miłości w małżeństwie i rodzinie, ich widok napawa nadzieją i optymizmem. Pamiątki ślubu ze Świętą Rodziną staną się wyrazem wiary i przypomną o wyjątkowym dniu, w którym para zawarła sakrament, obiecując sobie wzajemny szacunek i wsparcie. Podarunki będą też pięknymi ozdobami domu, ładnie komponując się z innymi dekoracjami. W sklepach z dewocjonaliami nie brakuje wyjątkowych wyrobów, dlatego bez trudu uda się odszukać te, które najbardziej spodobają się Młodej Parze i będą pasować do wystroju wnętrza, np. eleganckie i nowoczesne srebrne obrazki ze Świętą Rodziną.

Pamiątki ślubu i inne akcesoria religijne na prezent dla nowożeńców można znaleźć na stronie https://www.holyart.pl.

Pismo Święte

Domową biblioteczkę małżonków wzbogaci księga, której nie powinno zabraknąć w żadnym katolickim domu. Pismo Święte stanie się dla nowożeńców źródłem inspiracji, mądrości i nadziei na nadchodzące wspólne lata. W prezencie ślubnym warto kupić zdobioną, zachwycająco wydaną Biblię w twardej oprawie. Będzie świetnie wyglądać na półce i zachęcać do tego, by po nią sięgnąć. Dekoracyjny wygląd będzie szedł w parze z wartościową treścią księgi.

Obrazy i figury świętych patronów

Wierzącym nowożeńcom warto podarować artykuły religijne z wizerunkami świętych uznawanych za patronów małżeństw i chrześcijańskich rodzin. Oprócz obrazów przedstawiających Maryję, napełniających serca poczuciem spokoju i radości, małżonkom można wręczyć ozdoby z postacią Świętego Józefa (uważanego za wzór ojcostwa), Świętej Anny (matki Maryi) albo Świętej Joanny Beretty Molli, która zasłynęła z ogromnej miłości do swojego dziecka.

Różaniec dla małżonków

Niebanalnym podarunkiem z okazji ślubu będzie także specjalny podwójny różaniec. Takie artykuły religijne sprzyjają wspólnej modlitwie i umacnianiu się w wierze. Mogą zwiększać poczucie bliskości i wzajemnego zrozumienia. Podwójne różańce ślubne są też bardzo misternie wykonane i zachwycają swoim pięknem, dlatego już sam ich wygląd cieszy obdarowanych.

Zawarcie małżeństwa to nie tylko hucznie celebrowana uroczystość i okazja do dobrej zabawy. Dla wielu nowożeńców jest momentem niezwykle istotnym z perspektywy duchowości, momentem połączenia dwojga ludzi w jedność w ramach sakramentu ustanowionego przez Boga. W prezencie dla wierzących małżonków warto zatem podarować wyjątkowe akcesoria religijne takie jak obrazy ze Świętą Rodziną, Biblia czy podwójny różaniec. Zamiast wręczać standardowe, popularne drobiazgi w dodatku do koperty, zdecydowanie lepiej poświęcić czas na wybór unikalnej pamiątki tego radosnego dnia, odwołującej się do wiary, miłości i małżeńskiego szczęścia.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop