Zamknij

Dlaczego warto prać wykładziny, dywany i tapicerkę u profesjonalistów?

09:01, 25.06.2020 | materiały partnera

Plamy na dywanie czy też na sofie są bardzo nieestetyczne. Gdy próbujemy je wyszorować, to niestety osiągamy najczęściej efekt jeszcze gorszy. Plama dalej jest widoczna, a do tego widzimy dookoła niej przebarwienie ze szorowania. Aby uniknąć takich właśnie sytuacji, powinniśmy zlecić tę czynność profesjonalistom.

Profesjonalistów nie brakuje

Przy małych dzieciach oraz przy zwierzątkach narzekamy nie tylko na kurz, odbite palce na szybach czy też zalegającą sierść, ale także na wszechobecne plamy na wykładzinach, kanapie czy też na tapicerce samochodowej. Przy małej gromadce możemy nie nadążyć nad usuwaniem plam. Co więcej pranie tego typu wykładzin www.emka-warszawa.pl i tapicerki jest bardzo trudne i wyczerpujące. Nie wrzucimy przecież dywanu do pralki. Musimy pozbyć się plam ręcznie. Poza siłą fizyczną potrzebujemy także stosownych środków, które są naprawdę drogie. Gdy wykonamy czynność prania na przykład naszego dywanu, to nie tylko opadamy z sił, ale także nie mamy gwarancji, że plama zniknie. Nie ma nic gorszego od rozczarowania się i poczucia zmarnowanego czasu, który jest dla nas taki cenny.

W związku z powyższym powinniśmy zlecić pranie dywanu czy też innej zabrudzonej powierzchni profesjonaliście. Gdzie szukać specjalistów w tej dziedzinie? Oczywiście w sieci. Wiemy doskonale, że w Internecie znajdziemy absolutnie wszystko. Natkniemy się zatem na reklamy firm, które specjalizują się w profesjonalnym praniu wykładzin. Jednak nie dzwońmy do pierwszej lepszej firmie. Lepiej sprawdzić czy dana firma rzeczywiście jest tak profesjonalna jak reklamuje się w sieci, a może jest to tylko chwyt marketingowy?

Niestety w sieci czeka na nas mnóstwo pułapek. Bardzo ważne są opinie. Firmy zajmujące się profesjonalnym praniem dywanów, które oferują wysoki poziom usług mają pozytywne opinie w przeważającej ilości. Oczywiście każdemu klientowi nikt nie jest w stanie dogodzić. Jednak opinie negatywne w osiemdziesięciu procentach są mocno niepokojące. Raczej z takimi firmami nie chcemy podejmować współpracy.

Poza opiniami powinniśmy poznać ofertę firmy. Sprawdźmy czy usługa, która nas interesuje jest w jej zakresie. Poza ofertą musimy wiedzieć z jakim wydatkiem musimy się liczyć. W przypadku większych dywanów jest to cena orientacyjna. Jednak jesteśmy w stanie porównać sobie ceny w poszczególnych firmach. Nie wybierajmy tej najtańszej. Z reguły zbyt niska cena powinna nam dawać dużo do myślenia.

Przekonajmy się także z jakich środków piorących dana firma korzysta. Pewnie dla większości z nas ważna jest ekologia oraz środowisko naturalne. Cenimy sobie wykorzystanie środków naturalnych. Chemii mówimy stanowcze nie.

Zalety współpracy z firmą piorącą

Zalet współpracy z firmą piorącą jest naprawdę wiele. Na pewno otrzymujemy gwarancję czystości każdego dywanu. Firma jest pewna, że z użyciem swojego sprzętu oraz swoich środków piorących pozbędzie się plamy. Nie biorą pod uwagę żadnej porażki. Dla nas taka gwarancja jest niezwykle ważna. Wiemy, że płacąc daną kwotę otrzymamy dywan czyściutki i pachnący.

Współpracując z firmą piorącą dywany i tapicerki www.emka-warszawa.pl/oferta możemy także liczyć na kompleksową usługę. Nie tylko otrzymamy wyprany dywan, ale także dywan zostanie od nas odebrany, wyczyszczony i dostarczony. Nasza rola ogranicza się jedynie do uiszczenia zapłaty.

Firmy piorące również działają niezwykle szybko. Z nieco dłuższymi terminami musimy się zmierzyć w okresie przedświątecznym. Z drugiej strony, gdy firma ma odległe terminy, to jest to dla nas znak, że jest to świetna firma, która oferuje usługi o możliwie najwyższej jakości. Jedyną wadą jest koszt usługi. Nie należy do najniższych, ale jak to się mówi – coś za coś.

Ile zapłacimy za wypranie dywanu czy tapicerki samochodowej?

Czy rzeczywiście koszt profesjonalnej usługi piorącej jest taki wysoki? Jest to zależne od danej firmy oraz od rodzaju dywanu oraz jego wielkości, który zamierzamy oddać do prania. Stan zanieczyszczenia odgrywa także dużą rolę. Gdy z naszej tapicerki samochodowej można odczytać co nasze dziecko jadło w ciągu ostatniego tygodnia, to raczej mało nie zapłacimy. Jednak dla porównania jeśli byłaby na tylnej kanapie jedna plamka, to koszt byłby znacznie niższy. Co jak co, ale może lepiej jest zlecać pranie tapicerki czy też dywanów częściej, aniżeli raz w roku. Koszty będą niższe i czystość pozostanie zachowana. Jak widzimy wiąże się to z samymi korzyściami.

Oczywiście w większych miastach za usługi tego typu zapłacimy nieco więcej, niż w małych miejscowościach. Musimy być na to przygotowani. Jednak musimy przyznać, że przyjemniej się odpoczywa na czystej kanapie czy też bardziej komfortowo prowadzi się samochód, który pachnie czystością, prawda? Jak najbardziej tak. Zróbmy zatem co w naszej mocy, aby rzeczywiście czuć się komfortowo. Jeśli mamy małe dzieci, które wszystko wkładają do buzi, to tym bardziej powinniśmy zachować wszelkie środki higieny. Zdrowie naszych dzieci jest przecież najważniejsze. Dbajmy regularnie o czystość.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop