Zamknij

Meble sypialniane w nowoczesnym stylu

12:12, 26.06.2020 | Materiał partnera
Skomentuj

Wyposażenie sypialni jest jedną z najbardziej kluczowych kwestii w trakcie meblowania mieszkania. Jeśli nieodpowiednio dopasujemy do siebie poszczególne elementy, uzyskamy niefunkcjonalne lub nieestetyczne wnętrze. Jak zrobić to dobrze, by wnętrze cieszyło oko i zapewniało dostateczną wygodę użytkowania poszczególnych elementów?

Do małej sypialni - duże lustro

Niewielką sypialnię można skutecznie powiększyć za pomocą dużego lustra umieszczonego na jednej ze ścian. Taki trik optycznie powiększy pokój i pozwoli na użycie w nim większego łóżka. Jednym z wyborów w tym zakresie jest modne w ostatnim czasie łóżko kontynentalne.

Wyżej wskazany trik pozwoli na wstawienie go nawet do niezbyt dużej sypialni, jednak należy mieć na względzie fakt, że jeśli pomieszczenie jest naprawdę małe - może po prostu zabraknąć miejsca na inne elementy wyposażenia. Natomiast jego niezaprzeczalną zaletą jest fakt, że jeśli w pomieszczeniu miał się znajdować mebel do przechowywania pościeli sypialnianej lub zapasowych kołder - już nie musi. Masywność łóżka tapicerowanego wynika między innymi z faktu, że w jego dolnej części umieszczono wygodny pojemnik, ułatwiający przechowywanie dowolnie wybranych przedmiotów.

Łóżka do sypialni - dla par

Dobór najlepszego miejsca do spania jest dość istotny i nierzadko trudny. Wybór staje się naprawdę niełatwy szczególnie gdy partnerzy znacząco różnią się między sobą wzrostem. W takiej sytuacji również idealnie sprawdzi się łóżko tapicerowane - bowiem wchodzenie na nie nie jest uciążliwe dla osoby o przeciętnym czy nawet dość niskim wzroście. Przy tym - dzięki umieszczeniu materaca na wysokości około 70 cm (niekiedy nawet nieco wyższej) pozwala na zachowanie dużego komfortu również bardzo wysokim osobom.

Warto jednak mieć na uwadze, że łóżko kontynentalne jest dość masywne, dlatego może nie odpowiadać osobom, które wolą meble delikatniejsze w budowie. Jego wygląd jest uzasadniony między innymi zastosowaniem wysokiej jakości materiałów, które dodają mu imponujących rozmiarów. Taki typ łóżka świetnie sprawdza się we wszelkiego rodzaju nowoczesnych, eleganckich wnętrzach - i z tego względu jest także często wykorzystywane na przykład w hotelach.

Nie tylko do spania

Dzięki unikalnemu, tapicerowanemu wezgłowiu, tego typu łóżka są bardzo wygodne i umożliwiają również wypoczynek w pozycji siedzącej. Teraz do czytania książek nie trzeba już brać dodatkowych poduszek, bowiem sama odpowiednio wypełniona, tylna część łóżka umożliwia wygodne siedzenie w podparciu.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz