Zamknij
REKLAMA

Podpowiadamy: jakie kwiaty na wiosenny stół wybrać?

14:53, 01.07.2020 | materiały partnera

Wiosna to okres, w którym przyroda budzi się do życia, pojawiają się kwiaty i zazieleniają drzewa. Radosny charakter coraz cieplejszych miesięcy sprawia, że warto wprowadzić wiosnę także do wnętrza. Jak udekorować wiosenny stół? Sprawdź nasze kwiatowe inspiracje!

Rośliny sezonowe – idealne kwiaty do dekoracji

Wiosenne miesiące to doskonała okazja do tego, by przyozdobić mieszkanie świeżymi, ciętymi kwiatami. Warto postawić na te rośliny, których okres kwitnienia przypada właśnie na teraz. Jednak, które z nich najlepiej pasują do przyozdobienia mieszkania lub domu?

Na stół poleca się przede wszystkim kwiaty sezonowe, a więc będące w tym czasie w rozkwicie rośliny cebulowe. Tulipany i żonkile wyjątkowo kojarzą się z wiosną, dlatego wspaniale rozweselą każdy bukiet. Dobrze prezentują się zarówno pojedynczo, jak i w dużych kompozycjach oraz w połączeniu z innymi kwiatami. Szczególnie tulipany mają uniwersalny charakter. Ze względu na wielość wariantów kolorystycznych, z łatwością można je dobrać do wystroju wnętrza oraz dopasować do innych dekoracji. Kompozycje kwiatowe pozwalają na kreatywne podejście do dekoracji i poddanie się wyobraźni. Jednak jeżeli wolisz skorzystać z gotowych rozwiązań, warto wybrać bukiety mieszane przygotowane przez profesjonalistów z kwiaciarni internetowej, np. https://www.kwiatowadostawa.pl/kwiaty/bukiety_mieszane.

Jak urządzić stół? Poznaj pomysły na wiosenne kompozycje

Uroczy i ciepły wygląd stołu doskonale podkreśli bukiet kolorowych tulipanów. Dużą popularnością cieszą się również żywe stroiki. Mają one wymiar praktyczny. Zwłaszcza te kompozycje, które układane są w koszykach, sprawdzają się jako elegancka dekoracja podczas odwiedzin gości.

Kwiaty w koszach prezentują się niezwykle okazale. Klasycznym rozwiązaniem jest wybór bukietu z różnokolorowych tulipanów. Wybitnie wiosenne jest też połączenie narcyzów i hiacyntów. Takie rozwiązanie przyciąga barwnością oraz różnorodnością form, co jeszcze bardziej podkreśla piękno samych kwiatów. Radosny charakter obchodów wzmocni także połączenie margaretek i goździków.

Wiosenne kwiaty świetnie prezentują się same w sobie, jednak gdy układa się je w dużych kompozycjach lub koszach, warto o przyozdobienie ich kilkoma elementami, które są charakterystyczne dla tego sezonu. Lekkości i świeżości każdemu bukietowi nada gipsówka. Stylowe są także bukiety otoczone mchem czy inną dekoracyjną zielenią. Kompozycję warto wykończyć kolorowymi kokardami, czy doczepianymi motylami.

Niezależnie od kwiatowych preferencji, w tym okresie należy wybierać żywe rośliny. Są one symbolem nowego początku, co perfekcyjnie wpisuje się w ideę wiosny i  natury budzącej się w tym okresie do życia. Ponadto, świeże kwiaty prezentują się energetycznie i wesoło. Warto wykorzystywać je w kompozycjach na stół, ale również jako dekorację talerzy podczas uroczystego obiadu. Pojedynczy kwiat przewiązany z serwetką kokardą nada każdej zastawie eleganckiego charakteru.

Kwiaty na stół – wybierz radosne kolory

Wiosna nieodmiennie kojarzy się z radością i kolorem. Oczywiście wybór kompozycji na stół w dużej mierze zależy od wystroju samego mieszkania. Warto jednak wybierać przykuwające wzrok, mocno nasycone barwy. W tym sezonie jak zwykle rządzi żółty i pomarańczowy. Świetnie sprawdzą się także róż czy intensywny fiolet. 

Warto pamiętać o harmonii kolorów i dobieraniu odcieni roślin nie tylko względem siebie, ale także innych dekoracji. Dla lepszego efektu i stworzenia wrażenia spójności, te same warianty kolorystyczne należy powielić w kilku miejscach, np. tworząc kompozycję na stół oraz bukiet czy stroik, umieszczony w innej części pokoju lub mieszkania.

Ci, którzy lubią odrobinę szaleństwa i odważne kolory, powinny postawić na wesołe połączenia najbardziej wiosennych odcieni, a więc żółtego, pomarańczowego, zielonego, różowego i fioletowego. Doskonale sprawdzają się tutaj tulipany, które wystarczy owinąć kryzą czy przewiązać ozdobną rafią, by stworzyć pełną uroku kompozycję.

Osoby ceniące sobie bardziej stonowane kolory, mogą wybierać wśród pastelowych odcieni. Połączenie bieli z delikatnym różem prezentuje się bardzo klasycznie i elegancko. Jest więc dobrym rozwiązaniem także wtedy, gdy kwiaty mają być prezentem, a nie znamy kolorystycznych preferencji gospodarzy. Warto wtedy również postawić na subtelniejsze rośliny – przede wszystkim lilie i goździki.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop