Zamknij
REKLAMA

Listwy przypodłogowe – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

13:29, 05.07.2020 | Materiał partnera
Skomentuj

Jak się okazuje, listwy przypodłogowe są idealnym uzupełnieniem każdego pomieszczenia, nadając im schludny i estetyczny wygląd. Jednakże ich szeroka dostępność na rynku wpływa na dezorientację, który produkt będzie dla nas najodpowiedniejszy. Nie dość, że listwy przystosowywane są do praktycznie każdego możliwego stylu, to rodzajów materiału, z których są wykonywane, są równie liczne. Nie czekaj więc i dowiedz się już teraz, jakie listwy przypodłogowe będą najlepszym wyborem dla mieszkania!

 

  1. Materiał wykonania listwy przypodłogowej.
  2. Skuteczna walka z wilgocią?
  3. Jaka szerokość i wysokość listwy przypodłogowej będzie odpowiednia?
  4. Najlepszy wybór.

 

Wiele osób kończących gruntowny remont czy budowę domu z nieskrywanym szczęściem przechodzi o wybory listew przypodłogowych, uważając, że jest to zwiastun końca prac. Szybko jednak okazuje się, że zadanie jest jest równie trudne, co każde poprzednie. W końcu wybór musi paść na produkt charakteryzujący się wysokimi walorami wizualnymi, jak i praktycznymi...

 

Materiał wykonania listwy przypodłogowej

 

Podstawowa sprawa, o której zawsze musimy pamiętać. Wybierając plastikowe listwy przypodłogowe, należy liczyć się z ich szybszym zużyciem, jak i wysokim narażeniem na uszkodzenia mechaniczne. Chcąc zadbać o wytrzymałość, warto wybrać listwy z materiału MDF, który jest (w sporym uproszczeniu) mieszanką stworzoną z drewna oraz żywicy. Dobrym wyborem są również listwy przypodłogowe wykonane z drewna.

 

Skuteczna walka z wilgocią?

 

Pytanie to pojawia się bardzo często wśród osób zastanawiających się nad wyborem produktów naturalnych. Należy pamiętać, że woda pojawiać się będzie zawsze czy to z wciąż pracujących murów, czy też podczas mycia podłóg. Dlatego też powinniśmy się kierować ku produktom wysoce zaizolowanym, pokrytym odpowiednią warstwą lakieru. Tylko w ten sposób drewniane listwy przypodłogowe czy też MDF zachowają swój wygląd przez bardzo długi czas.

 

Jaka szerokość i wysokość listwy przypodłogowej będzie odpowiednia?

 

To w dużej mierze zależy od właściwości pomieszczenia, w którym listwy się znajdą. Standardowa wysokość to od 8 do 12 centymetrów, a grubość 12, 16 i 18 milimetrów. I o ile wysokość wybieramy pod kątem estetycznym, na grubość wpływać będzie głębokość szczelin.

 

Najlepszy wybór

 

Bezwzględnie zawsze powinniśmy się kierować w stronę sprawdzonych i zaufanych producentów, którzy zapewnią nam dostęp do najwyższej jakości listew przypodłogowych. Sklepem oferującym tego typu produkty zapewne jest https://parkiet.pl/12-listwy-przypodlogowe-mdf.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz