Chciałeś czasem rzucić wszystko, kupić domek w Bieszczadach i zaszyć się tam do końca życia? Obawiałeś się jednak, że może nie starczyć Ci oszczędności i po kilku latach wrócisz z podkulonym ogonem do korpo? Jest na to sposób. Z pomocą przychodzi technologia i… nauka programowania.

Jak pracować i zarabiać zdalnie?

Kariera programisty to najlepsze rozwiązanie, jeśli chcemy się przebranżowić i pracować zdalnie z dowolnego zakątka świata. Szczególnie, że stawka godzinowa dobrego programisty na polskim rynku może wynieść nawet 100 PLN za godzinę. Wielu programistów na etacie co miesiąc otrzymuje pięciocyfrowy przelew na konto. Nie jest źle, prawda?

Programiści w Polsce i na świecie

Jeśli mamy opanowane podstawy angielskiego, bez problemu znajdziemy także pracę dla zagranicznych korporacji. W całej Unii Europejskiej na ten moment potrzeba 800 000 specjalistów IT, a kolejne setki tysięcy miejsc pracy czeka w firmach z USA i Australii. Kariera międzynarodowa z Twojej kanapy? Bardzo proszę.

Dlaczego warto się przebranżowić na programistę?

Oprócz niewątpliwie wysokich zarobków i pracy zdalnej na home office, warto zostać programistą, ponieważ:

  • branża IT pozwala rozwinąć skrzydła ludziom z małych miejscowości - jeśli w Twoim regionie nie ma pracy, zdalnie przez internet możesz zdziałać cuda,
  • programowanie rozwija kreatywność i logiczne myślenie,
  • świat programistów daje ogromne szanse rozwoju dla kobiet - aż 37% absolwentów Software Development Academy to kobiety,
  • pracodawcy w branży IT oferują bardzo wiele benefitów pozapłacowych, kart sportowych i żywieniowych, różnych możliwości rozwoju, dodatkowych szkoleń i innych bonusów,
  • praca jako programista pozwoli Ci kreować nowe narzędzia, programy i rozwiązania, tworzyć od zera aplikacje internetowe i strony WWW,
  • programowanie to nowe możliwości dla osób 50+ na rynku pracy w Polsce - najstarsi absolwenci kursów programowania mieli nawet 73 lata.

Brzmi pięknie, a to i tak nie wszystko. Jak zatem otworzyć bramy tego Eldorado?

Jak zostać programistą?

Przed wejściem w świat IT niezbędne jest nabycie odpowiedniej praktyki, doświadczenia i obycia z różnymi językami programowania. Każdy z nas może zostać programistą, jeśli tylko ma w sobie odpowiednie zapasy motywacji i cierpliwości. Nie jest to trudne zajęcie, jednak bardzo czasochłonne. Sama akademia programowania to minimum 200 - 300 godzin zajęć na żywo z trenerem. Potem praktyka, pierwsze projekty, strony internetowe i aplikacje oraz budowanie własnego portfolio. Jesteś na to gotowy?

Gdzie uczyć się programowania?

Jeśli się uczyć, to od najlepszych. Trójmiejska szkoła programowania, Software Development Academy, to największa taka placówka w Europie, która do tej pory wykształciła ponad 7000 absolwentów.

Jeszcze przed zapisem na kurs programowania zarezerwuj termin bezpłatnej konsultacji z ich specjalistą ds. kariery w IT i upewnij się, czy to na pewno odpowiednia dla Ciebie droga rozwoju. Zdecyduj, czym chcesz się zajmować jako programista i sprawdź, jaki powinieneś poznać język programowania na początek. Domek w Bieszczadach już czeka, więc nie trać czasu i koduj!