Zamknij
REKLAMA

Serwer jest jak serce - musi działać

00:03, 07.07.2020 | Materiał partnera
Skomentuj

Na świecie jest coraz więcej komputerów, ludzi oraz danych wszelkiego rodzaju. Duża część informacji jest przechowywana na serwerach, które muszą zapewnić im bezpieczeństwo, a także dostępność wszelkich informacji przez cały czas. Opieka nad serwerem, koszty jego działania oraz warunki techniczne, w jakich przebywa mają wielkie znaczenie. Coraz częściej firmy, zarówno te duże jak i małe, decydują się na korzystanie z rozwiązań dostarczanych przez wielkich graczy.

 

  1. Kolokacja, czyli wszystko na swoim miejscu
  2. Bezpieczeństwo oraz nowoczesność na każdym kroku

 

Kolokacja, czyli wszystko na swoim miejscu

 

Warto zastanowić się więc, czy i w naszym przypadku zewnętrzny serwer, nie byłby idealnym rozwiązaniem. Kolokacja serwera, bo tak się fachowo nazywa praktyka korzystania z zewnętrznego urządzenia, które znajduje się w posiadaniu innej, przeważnie telekomunikacyjnej firmy, zyskuje sobie coraz więcej zwolenników. Takie rozwiązanie outsourcingowe pozwala nam na duże oszczędności. Nie musimy bowiem tworzyć całego działu IT, budować własnej serwerowni z całym niezbędnym oprogramowaniem oraz zapleczem technicznym, itp. Korzystamy w całości z rozwiązań zewnętrznych, płacąc za to z góry określoną kwotę. Wszelkie awarie oraz inne problemy wynikające z eksploatacji serwera to kwestie, którymi zajmuje się firma zewnętrzna. 

 

Bezpieczeństwo oraz nowoczesność na każdym kroku

 

Jednym z dużych dostarczycieli tego typu rozwiązań jest, np. Netia. Zdecydowanie wyższe bezpieczeństwo naszych danych, całodobowe monitorowanie wszelkich działań a także supernowoczesne propozycje sprzętowe, które mają do zaoferowania, czynią z ich rozwiązania korzystną opcję, nad którą warto się zastanowić w najbliższej perspektywie. W kompleksowych projektach obsługi naszego serwera mamy także zabezpieczenia anty DDOS, dzięki którym praktycznie niemożliwy stanie się skomasowany atak na nasz serwer dokonany poprzez komputery zombie, kontrolowane przez hakerów. Daje to nam pewność, że nasze serwery będą dostępne zawsze wtedy, kiedy potrzebujemy tego my oraz nasi potencjalni klienci z całego Internetu. Jak więc widzimy kolokacja serwera może być dla nas bardzo korzystnym pomysłem, który pozwoli nam się skupić na zarabianiu pieniędzy, a tym którzy się na tym znają, pozostawi skomplikowane kwestie techniczne. Internet jest pełen pułapek i miejsc, o których nam się nawet nie śniło. Dobre zawiadywanie danymi a także ich ciągła, profesjonalna ochrona naprawdę mają duże znaczenie. Dobrze powierzyć ją prawdziwym fachowcom, w tej coraz bardziej skomplikowanej branży. 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%