Zamknij
REKLAMA

Czy nasiona konopi są legalne w Polsce?

12:32, 10.07.2020 | materiały partnera

Kupowanie nasion marihuany czy konopi to dla wielu osób w Polsce temat bardzo kontrowersyjny. Powodem dla takiego stanu rzeczy jest przede wszystkim brak wiedzy na temat ich legalności oraz właściwości. Dlatego też czas najwyższy, aby rozwiać wszelkie wątpliwości i raz na zawsze odpowiedzieć sobie na pytanie — czy nasiona konopi są legalne na terytorium Polski.

Legalny zakup nasion konopi?

Kiedy dziś wpiszemy w wyszukiwarkę hasło pozwalające nam na odnalezienie sklepu internetowego, posiadającego w swojej ofercie m.in. nasiona konopi, to naszym oczom ukaże się cała masa różnych witryn. Wynika to przede wszystkim z coraz większej popularności tych substancji wśród polskiego społeczeństwa. Poza tym istnieje przecież możliwość kupienia ich całkowicie legalnie. Dlatego też nie trzeba się obawiać, że gdy złożymy zamówienie, to będziemy mieli jakieś problemy prawne. Jednak to nie zmienia faktu, że nie w każdym miejscu możemy liczyć na najwyższą jakość i korzystną cenę. Jeśli zależy Wam na pewnym źródle zakupu nasion konopi - sprawdźcie ofertę sklepu Growseed.

Kiedy nasiona konopi są legalne?

Obawy związane z posiadaniem nasion konopi związane są, z tym że nie każdy wie, czy na pewno można przechowywać je w domu, a do tego wiele osób myśli, że kupowanie ich jest niezgodne z prawem. Prawda jednak wygląda zupełnie inaczej.

Po pierwsze posiadanie w domu nasion konopi dla celów kolekcjonerskich jest jak najbardziej dozwolone i nie ma z tym najmniejszego problemu. Nie trzeba obawiać się zatem, że otrzymamy za to wyrok czy też grzywnę. W dodatku nasiona konopi nie trafiły na listę narkotyków. Wynika to m.in. z tego, że nie wszystkie rośliny nadają się do produkcji narkotyków, a sama ich uprawa jest bardzo wymagająca. Oczywiście posiadanie nasion i podejmowanie się uprawy, to dwie zupełnie odrębne kwestii. Uprawa jak na razie jest całkowicie zabroniona.

Należy jednak raz jeszcze podkreślić, że posiadanie oraz sprzedawanie nasion konopi jest w Polsce całkowicie dozwolone i zgodne z prawem, dlatego nie trzeba się tego obawiać.

Na świecie istnieje wiele różnych odmian konopi, dlatego też nie brakuje kolekcjonerów tej wyjątkowej i intrygującej rośliny. Toteż nie ma najmniejszego powodu, dla którego trzeba by było tego zabraniać.

Wiek kupującego

Kluczowe jest jednak to, aby osoba nabywająca nasiona konopi lub innej tego typu substancji była pełnoletnia. Ukończony 18. rok życia jest kluczowy i powinien tej zasady przestrzegać zarówno kupujący, jak i sprzedający. Tak właściwie to jedyny istotny warunek, którego trzeba przestrzegać.

Jakie nasiona konopi warto kupować?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na odmianę nasion konopi. Wiele osób decyduje się na nabywanie takich odmian, których jeszcze nie mają lub mają mniejszą ich liczbę. Do tego niezwykle ważne jest zwrócenie uwagi na jakość samych nasion. Mimo iż nie można ich sadzić, to jednak nasza kolekcja będzie znacznie bardziej wartościowa. Duże znacznie ma tutaj głównie fakt, od jakiej firmy kupujemy nasiona.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop