Zamknij
REKLAMA

Zaparzacze do kawy, napoju bogów

15:23, 17.07.2020 | Materiały partnera
Skomentuj

Powstaje z palonych, następnie zmielonych lub instantyzowanych ziaren kawowca, zwana przez wielu napojem bogów. Jest jedną z najpopularniejszych używek na świecie a jednocześnie jednym z najpopularniejszych napojów podawanych na spotkaniach towarzyskich.

Kawa, nam Europejczykom, towarzyszy już od ponad pięciuset lat i wciąż zyskuje na popularności. Nazwa kawy pochodzi najprawdopodobniej z języka arabskiego (arab. kahwa) co może oznaczać zarówno tradycyjną kawę jak i wino, jednak to drugie znaczenie jest nieco starsze. Równie często, kawosze przyjmują, że nazwa kawy wywodzi się od znanego z uprawy rośliny regionu Kaffa w Etiopii, skąd prawdopodobnie napój przywędrował do nas. W Polsce kawę na modłę turecką po raz pierwszy podano po bitwie pod Wiedniem pod koniec XVII wieku. Wcześniej pojawiała się ona jedynie regionalnie. Współcześnie tzw. biznes kawowy to przede wszystkim ogromne pieniądze. Rocznie na świecie produkuje się niemal 7 milionów ton ziaren kawy, a dziennie cały świat wypija blisko 2 miliardy jej kubków. Co ważne, kawa produkowana jest głównie w krajach o rozwijającej się gospodarce a konsumuje się ją w większości w krajach bogatych charakteryzujących się rozwiniętą ekonomią. Rynek kawowy to jednak nie tylko produkcja ziaren. To również ogromna gałąź zajmująca się produkcją różnego rodzaju gadżetów dla kawoszy takich jak zaparzacze do kawyzaparzarki do kawy czy najprostszy imbryk do kawy

Zaparzacz do kawy – jaki powinien być?

Dobra kawiarka do kawy powinna posiadać kilka ważnych cech. Po pierwsze, muszą być nie tylko piękne, ale i funkcjonalne. Wspaniały design to oczywiście duży atut, jednakże urządzenie takie jak kawiarka stalowa powinno być przede wszystkim proste w obsłudze a jednocześnie zapewniać aromatyczny napój, który umili niejeden długi wieczór. Zaparzenie kawy nie powinno trwać w niej dłużej niż pięć minut. Po drugie, zaparzarka do kawy powinna być wykonana z odpornych materiałów. Najlepsza kawiarka ciśnieniowa to taka wykonana z aluminium, żeliwa, stali lub szkła. Dobrze by imbryk do kawy nadawał się też do mycia w zmywarce. Dzięki takiej cesze zaoszczędzimy sporo czasu i utrzymamy kuchnie w czystości. Kolejnym ważnym atutem jest kompaktowość. Dobry zaparzacz do kawy nie może być zbyt duży i potęgować uczucia zagracenia kuchni. Wszystkie te cechy posiadają takie produkty jak chociażby kawiarka kinghoff.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz