Zamknij

Rekuperacja - naturalna oszczędność ciepła

16:21, 17.07.2020 | Materiał partnera
Skomentuj

Rekuperacja polega na mechanicznej wentylacji pomieszczeń i budynków w celu odzyskania ciepła. Cały proces opiera się na użyciu rekuperatora, monitorującego ilość powietrza nawiewanego i usuwanego, oraz maksymalnie ekonomicznym odzyskiwaniu ciepła pomieszczenia. W przeciwieństwie do tradycyjnego wietrzenia, nie wyziębia przestrzeni i pozwala na kontrolowanie poziomu wilgoci. 

Zalety rekuperacji z perspektywy ekonomicznej

Choć instalacja rekuperatora nie należy do najtańszych rozwiązań, to wykorzystując ten proces można z całą pewnością założyć minimalną oszczędność rzędu 30% i w scenariuszu idealnym dane na poziomie 70%. Wynika z tego, że budżet przeznaczony na ogrzewanie domu będzie eksploatowany chociaż o 1/3 mniej. Warto jednak pamiętać, że choć jest to niemała oszczędność, to ważniejsze są rekuperacyjne właściwości ochrony zdrowia.

Rekuperacja a zdrowie Twojej rodziny

Zdecydowanie najpopularniejszą metodą "oczyszczania" powietrza w mieszkaniach jest nadal otwieranie okna. Tendencja ta, z pewnością ulegnie zmianie już w niedalekiej przyszłości. Stanie się tak za sprawą coraz gorszej jakości powietrza na zewnątrz. Zdecydowanie lepiej w tej sytuacji sprawdzi się metoda wykorzystująca rekuperator. Pozwoli ona na realne oczyszczenie powietrza w pomieszczeniu bez mieszania już obecnego ze smogiem, zapachami ulicy, czy spalinami. 

Metoda ta sprawdzi się też wśród osób cierpiących na alergie sezonowe, ceniące sobie jednocześnie świeże powietrze. Rekuperacja bowiem, pozwala na orzeźwienie powietrza bez niechcianych skutków ubocznych związanych z otwieraniem okien. Ponadto metoda ta zapewnia usunięcie z otoczenia wirusów, bakterii i roztoczy. Jest to szczególnie ważne dla osób ze schorzeniami płuc, czy dzieci i osób starszych - szczególnie na nie narażonych.

Co więcej, jak już wspomniano, rekuperator pozwala na regulowanie poziomu wilgoci. Dzięki temu możemy być pewni, że w mieszkaniu nie pojawi się nadmierne nawilgocenie i w konsekwencji - grzyb. 

Wygoda, wygoda!

Tym, co metodę rekuperacji wyróżnia od innych oczyszczających powietrze jest to, że jest to proces bardzo intuicyjny. Inwestując w rekuperator możemy być pewni, że sam będzie on dostosowywał parametry do potrzeb otoczenia. Oznacza to, że zmienią się one przy większej liczbie osób korzystających z danej przestrzeni, czy kiedy będziemy suszyć pranie. To kolejna zaleta - rozwieszone do wyschnięcia ubrania wyschną szybciej, nie gromadząc w mieszkaniu opisywanej wcześniej wilgoci. Ponadto, szybciej pozbędziemy się niechcianych zapachów z łazienki, czy kuchni pozostawiając powietrze w całym domu w takim samym, dobrym stanie. 

 

”WOJWENT” Wieloch spółka jawna

www.wojwent.com

biuro@wojwent.pl

GSM: 662219907 ul. Leśna 12; 42-165 Lipie k/Częstochowa

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz